LNB notiks Georga Manceļa sprediķu lasījums-izrāde
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 6. oktobrī, pulksten 18.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) korē Latvijas valsts simtgades pasākumu programmas ietvaros notiks laikmetīgā izrāžu-lasījumu cikla "Lasām Latvijā" ceturtais lasījums. Šoreiz izrādes centrā būs 1770. gadā izdotā Georga Manceļa "Jauna latviešu sprediķu grāmata..", portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Nacionālā teātra režisors Valters Sīlis kopā ar izrādes mākslinieku Uģi Bērziņu un aktrisēm Anci Strazdu un Ingu Tropu "Jaunu latviešu sprediķu grāmatu.." lasīs LNB stiklotajā korē. Izrādi papildinās vēsturnieka, LNB pastāvīgās ekspozīcijas "Grāmata Latvijā" kuratora Gustava Strengas komentārs.

"Jauna latviešu sprediķu grāmata.." bija pirmā un vairāku gadsimtu laikā vispopulārākā sprediķu grāmata latviešu valodā. Kopš pirmizdevuma 1654. gadā līdz pat 19. gadsimta sākumam tā piedzīvoja daudzus atkārtotus izdevumus. Teksti tika atkal un atkal lasīti skaļi priekšā no paaudzes uz paaudzi gan baznīcā, gan mājās. Tā ir arī pirmā grāmata, kurā parādās autora noklausīta tautā lietotā latviešu valoda.

Latvijas valsts simtgades programmā ietvertajā izrāžu-lasījumu ciklā tiek izmantotas LNB pastāvīgajā ekspozīcijā "Grāmata Latvijā" skatāmas vai ar tās tēmām saistītas grāmatas. "Lasām Latvijā" ar laikmetīgu skatuves līdzekļu palīdzību atklāj, kā grāmatas un lasīšanas process gadsimtu gaitā veidojis Latvijas teritorijas iedzīvotāju identitāti, kā grāmatas palīdzējušas nokļūt līdz valsts idejai un tās īstenošanai, kā valsts liktenis atspoguļojas grāmatās. Izrāžu cikla veidotājus interesē ne tikai izvēlēto grāmatu saturs, bet arī to radīšanas, izdošanas un lasīšanas apstākļi, kā arī lasīšanas process kā performatīvs akts. Šī gada gaitā LNB notiks piecas izrādes-lasījumi, bet 2018. gada sākumā būs iespēja vienas nedēļas garumā noskatīties visus iestudējumus.

Ieeja pasākumā - bez maksas. Pulcēšanās LNB 1. stāva ātrijā pulksten 18.15.

Tags

Gustavs Strenga Inga Tropa Latvijas Nacionālā bibliotēka Latvijas simtgade Valters Sīlis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form