LNMM ēkas pārbūve izvirzīta prestižai kultūras mantojuma balvai
Foto: Rīgas dome

Šonedēļ, 3. novembrī, Rīgas domes Īpašuma departaments saņēma apstiprinājumu no prestižās balvas "Europa Nostra 2017" rīkotājiem, ka Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja (LNMM) ēkas rekonstrukcija un restaurācija ir izvirzīta kultūras mantojuma balvas saņemšanai kategorijā "Saglabāšana".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir izvietots ēkā, kas ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis –viens no reprezentablākajiem Rīgas arhitektūras objektiem. Ēkas rekonstrukcija un restaurācija apliecināja pašvaldības un Kultūras ministrijas rūpes par nacionālo kultūras vērtību saglabāšanu un lielāku pieejamību visplašākajai sabiedrībai. Rekonstrukcijas projekts tika realizēts, saglabājot Latvijas kultūras mantojumu un rādot tā uzturēšanai un izmantošanai jaunu vidi. Un ceru, ka paveiktais tiks novērtēts arī Eiropas mērogā," norāda Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs.

LNMM galvenā ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 10 celta laikā no 1903. gada līdz 1905. gadam Rīgas pilsētas mākslas muzeja un Rīgas Mākslas veicināšanas biedrības vajadzībām. Tās projekta autors un pirmais muzeja direktors bija vācbaltiešu arhitekts un mākslas vēsturnieks Vilhelms Neimanis (1849–1919). Līgums par LNMM rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un SIA "RE&RE" tika parakstīts 2013. gada 22. janvārī.

Būvniecības kompānijas "RE&RE", kas veica ēkas rekonstrukciju un restaurāciju, ģenerāldirektors Didzis Putniņš uzsver, ka "Latvijas Nacionālais mākslas muzejs neapšaubāmi ir viens no nozīmīgākajiem un tehnoloģiski sarežģītākajiem projektiem Latvijā, kurš sabiedrībai bez rekonstrukcijas un restaurācijas bija kalpojis 107 gadus. Trīs gadu laikā muzejam bija jāpiešķir gan "otra elpa" kā kultūrvēsturiskam piemineklim, gan jāintegrē jauni būvapjomi, infrastruktūra, pielāgojot muzeju 21. gadsimta prasībām. Esmu gandarīts, ka mūsu komandas veikums ir pamanīts Eiropas līmenī. "

"Europa Nostra" kultūras mantojuma balva ir kultūras mantojuma nozares prestižākā balva, kas Eiropas mērogā godina ievērojamākos sasniegumus. Tā novērtē arhitektu, amatnieku, kultūras mantojuma speciālistu, brīvprātīgo, skolu, vietējo kopienu, kultūras pieminekļu īpašnieku un mediju izcilu un pašaizliedzīgu darbu. Balva ar lielisku piemēru palīdzību iedvesmo radošumam, inovācijām un jauniem sasniegumiem. Balva tiek piešķirta tādās jomās kā arhitektūras mantojums, industriālais mantojums, kultūrainavas, vēsturiskie parki un dārzi, arheoloģiskais mantojums, mākslas darbi un to kolekcijas, nemateriālā kultūras mantojuma prakses un izpausmes un kultūras mantojuma digitalizācija.

Tags

Kultūras ministrija Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Oļegs Burovs Rīgas domes Īpašuma departaments
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form