LNO top trombonista Vaira Nartiša monoizrāde 'Sprīdītis. Pēc 111 gadiem...'
Foto: Kadrs no video

Trombons, Alpu rags, eifonijs, tuba, dažādi efektu procesori, cilpu mašīna, bītbokss - tas viss viena cilvēka - trombonista Vaira Nartiša - izpildījumā būs klausāms un skatāms neparastā muzikālajā monoizrādē "Sprīdītis. Pēc 111 gadiem…", kas notiks piektdien, 28.novembrī, pulksten 19 Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē, portālu "Delfi" informē monoizrādes rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrāde ir Latvijas mūzikas dzīvē vēl nebijis multimediāls projekts. Tā autors ir Vairis Nartišs - viens no vadošajiem Latvijas trombonistiem, Latvijas Nacionālās operas simfoniskā orķestra un dažādu muzikālo projektu dalībnieks. Vaira Nartiša monoizrādē pats autors uz daudziem pūšamajiem instrumentiem, kā arī vokāli un horeogrāfiski izspēlēs visiem pazīstamo Annas Brigaderes lugu "Sprīdītis", fantazējot, kā tā varētu norisināties šodien, pie viena mazliet paironizējot arī par šī brīža aktuālajiem politiskajiem notikumiem Latvijā.

"Šogad decembrī paliks 111 gadi, kad Anna Brigadere uzrakstīja tik populāro pasaku lugu "Sprīdītis". Balstoties uz šīs lugas motīviem, tapa arī monoizrāde," stāsta tās autors un izpildītājs Vairis Nartišs un īsumā izstāsta sava ironiskā iestudējuma sižetu: "Kopš Annas Brigaderes lugas notikumiem pagājuši 111 gadi. Valsts ir mainījusies, mainījusies arī valūta.

Lai arī Centrālā banka solījusi, ka visi varēs apmainīt naudu bez problēmām, izrādās, ka latviešu paraža glabāt naudu zeķē ir novedusi pie tā, ka Sprīdītis pie jaunās naudas nav ticis. Turklāt laulība ar Lienīti vairāk nekā 100 gadu garumā Sprīdīti ir tik ļoti nogurdinājusi, ka viņš nolemj atkal - pēc 111 gadiem - doties pasaulē laimi meklēt. Tikmēr pa šiem gadiem viņa stabulīte izaugusi par milzu tauri, sprunguliņš pārveidojies par televizora pulti, savukārt gredzentiņš pārveidojies par milzu āmuru. Monoizrādē būs iespēja uzzināt, kas pa šiem gadiem noticis gan ar princesi Zeltīti, gan ar Lutausi, gan ar Sīkstuli, gan ar citiem varoņiem."

Ieskatam - viens no izrādes "Sprīdītis. Pēc 111 gadiem…" fragmentiem - Lutauša dancināšanas aina -, kurā Vairis Nartišs spēlē arī Alpu ragu.

Tags

Latvijas Nacionālā opera Vairis Nartišs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form