LNO turpmāk sauks par Latvijas nacionālo operu un baletu
Foto: DELFI

Saeima ceturtdien trešajā, galīgajā lasījumā atbalstīja Latvijas Nacionālās operas nosaukuma maiņu, portāls "Delfi" uzzināja Saeimā.

Latvijas Nacionālās operas likuma grozījumi paredz, ka turpmāk Latvijas Nacionālo operu sauks par Latvijas Nacionālo operu un baletu.

Nosaukuma maiņa novērstu diskrimināciju pret baleta māksliniekiem, kuru ieguldījums mākslinieciskajā darbībā ir līdzvērtīgs operas trupas veikumam, kā arī novērstu absurdās situācijas, kad ārvalstu koncertturnejās baleta trupa tiek prezentēta tikai ar operas vārdu, iepriekš skaidroja operas valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

Tāpat precizēts Nacionālās operas likuma pants, kas paredz valdes priekšsēdētājam atsevišķās pārstāvības tiesības, savukārt pārējiem valdes locekļiem kopīgas pārstāvības tiesības ar vismaz vēl vienu valdes locekli. Tādējādi saskaņoti Latvijas Nacionālās operas likumā un Latvijas Nacionālā operas statūtos noteiktās valdes pārstāvības tiesības ar Komerclikumā nostiprināto principu par kapitālsabiedrības valdes locekļu pārstāvības tiesībām, norādīja Kultūras ministrijas pārstāvji.

Izmaiņas stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā.

Tags

Kultūras ministrija Latvijas Nacionālā opera Saeima

Comment Form