LNVM 18. novembrī būs vēsturiski teatralizēts stāsts 'Latviju dibināsim rīt'
Foto: Valters Lācis

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs pagaidu mājvietā Brīvības bulvārī 32, Rīgā, aicina ceļojumā uz pagātni, 18. novembrī iejūtoties sarežģītajos valsts dibināšanas apstākļos pirms 101 gada.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Svinot valsts proklamēšanas 101. gadadienu, interesentiem tiks piedāvāta ekskursija-vēsturiski teatralizēts stāsts "Latviju dibināsim rīt". Iestudējums tiks rādīts pulksten 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, muzeja otrajā stāvā, izstādes "Latvijas gadsimts" sadaļā "Latvijas neatkarības pasludināšana". Pasākums notiks šaurā telpā, tāpēc redzamība var būt ierobežota, brīdina muzeja pārstāvji.

18. novembrī muzejs būs atvērts no pulksten 10.00 līdz 18.00, ieeja – bez maksas.

Latvijas valsts pirms 101 gada dzima trauksmainā, neskaidrības pilnā laikā. Lai gan 1918. gada 18. novembrī I pasaules karš jau nedēļu bija beidzies, Latvijā joprojām atradās Vācijas karaspēks un okupācijas varas iestādes, kas mēģināja ietekmēt zemes politisko nākotni. No Austrumiem draudēja briesmas sociālistiskās padomju Latvijas idejas formā. Vien pāris nedēļu īss laika sprīdis 1918. gada novembrī bija nacionālās patstāvības idejas aizstāvju rīcībā, lai improvizētos apstākļos ienaidnieku ielenkumā pasludinātu Latvijas Republiku un ņemtu zemes politisko likteni savās rokās.

Iejusties vēsturiskajos notikumos ekskursijā ar aktierspēles elementiem palīdzēs gidi – Latvijas Nacionālā vēstures muzeja vēsturnieki Toms Ķikuts un Imants Cīrulis, kā arī aktieri Kārlis Anitens, Anna Šteina un Madars Zvagulis.

Visu dienu no pulksten 10.00 līdz 18.00 muzejā varēs apskatīt izstādes, kurās tuvāk aplūkotas ar Latvijas valsts neatkarības pasludināšanu un aizstāvēšanu saistītas tēmas – "Latvijas gadsimts" un "11 varoņstāsti. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena" –, kā arī muzeja pamatekspozīcija – Latvijas vēsture no 11. g. t. pr. Kr. līdz valstiskās neatkarības atjaunošanai Trešās Atmodas laikā.

Tags

18. novembris Latvijas gadsimts Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form