LNVM aicina pieslēgties tiešrādes ekskursijai par valstiskuma ideju pēctecīgumu izstādē 'Latvijas gadsimts'
Foto: Jānis Puķitis, LNVM

Otrdien, 6. aprīlī, pulksten 18.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) savā "Facebook" kontā aicina uz tiešrādes tematisko ekskursiju "Valstiskuma ideja Latvijas paaudzēs" 68 muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē LNVM pārstāvji, to vadīs izstādes līdzveidotāji – Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pētnieks Arnis Strazdiņš un Valmieras muzeja vēsturnieks Dāvis Pumpuriņš.

Latvijas valsts tika dibināta Pirmā pasaules kara rezultātā, okupēta Otrajā pasaules karā un padomju okupācijas laikā publiski varēja tikt pieminēta gandrīz tikai nievājoši. Neatkarīgas valsts ideāls atkal no jauna tika izvirzīts par konkrētu politisko mērķi Trešās atmodas laikā, noslēdzoties Aukstā kara ērai. Fundamentālās politiskās pārmaiņas teju katrai 20. gadsimta paaudzei likušas no jauna atbildēt uz jautājumu: "Ko man nozīmē Latvija?".

Tiešrādes ekskursijā izstādē "Latvijas gadsimts" vēsturnieki stāstīs, kā valstiskuma ideja izprasta un nodota tālāk, kas bija šī neatkarīgās Latvijas sapņa veidotāji, piepildītāji un turpinātāji. Iepazīstot daudzveidīgos izstādes eksponātus un dažādu paaudžu dzīvesstāstus, kopā ar muzeju pētniekiem varēs izsekot dažādu paaudžu attiecībām ar Latvijas valstiskuma ideju.

Pieslēgšanās ekskursijai ir bez maksas. Ekskursijas ilgums – aptuveni viena stunda.

Noslēdzošā tiešrādes ekskursija izstādē "Latvijas gadsimts" gaidāma 13. aprīlī, tās tēma - "Ekstrēmu gadsimts". Ekskursiju vadīs Juris Ciganovs un Toms Ķikuts.

Tags

Latvijas gadsimts Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form