Māksla dot. Deviņi izcili kultūras mecenātisma paraugi Latvijas jauno laiku vēsturē
Foto: F64

Lai gan pienācis jau Ziemassvētku gaidīšanas laiks, joprojām atskatāmies uz novembri, kas Latvijā ir, kā to mēdz daudzināt, patriotu mēnesis. Svinam Latvijas Republikas dibināšanu, atskatāmies uz brīvības cīņām, uz visu vēsturisko gājumu, kas atvedis mūs līdz šodienai. Taču atskats, interpretācija un tālāka attīstība nebūtu iedomājama bez kultūras konteksta, bez visa tā daudzveidīgā, sazarotā sabiedrības vērtību uzturēšanas un kultivēšanas darba, kas, brīžiem pamanāms, brīžiem vien zemdegās gruzdošs, paceļ un veido ikvienu no mums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Protams, ir jāveido un jākopj nacionālās izglītības, atmiņas un kultūras institūcijas, un tas tiek darīts. Bet gan šo institūciju tapšanā, gan to darbībā, gan, un tas varbūt ir vissvarīgākais, visas sabiedrības iekļaušanā, bez valstiskiem sapratnes žestiem vienlīdz nozīmīga ir un būs privātā iniciatīva.

Atskatoties uz patriotisma mēnesi un sagaidot Ziemassvētku laiku, atskatāmies uz deviņām spilgtiem kultūras atbalsta stāstiem Latvijas 20. un 21. gadsimta vēsturē.

Tags

ABLV Charitable Foundation Andris Grūtups Borisa un Ināras Teterevu fonds Brīvības piemineklis Rundāles pils Ziemeļblāzma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form