'Mākslas akadēmijas balvu' piešķir Lancmanim, Paeglei un Podniekam
Foto: LETA

"Mākslas akadēmijas balvu 2014" nolemts piešķirt trim ievērojamiem Latvijas Mākslas akadēmijas absolventiem - Imantam Lancmanim, Anitai Paeglei un Kasparam Podniekam, aģentūru LETA informēja Latvijas Mākslas akadēmijas komunikāciju speciāliste Egita Kurpniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mākslinieku Lancmani balvas žūrijas komisijas priekšsēdētājs Andris Teikmanis dēvē par mākslas, kultūras un cilvēcisku vērtību ideālistu. Lancmanis ir Rundāles pils muzeja direktors. "Atjaunotā Rundāles pils nav tikai mūsu materiālās kultūras liecība. Tā ir arī liecība cilvēku spējai uzdrošināties sapņot un īstenot savus sapņus. Tā ir liecība dižgaram, kurš īsteno savus sapņus, padarot bagātākus visus mūs. Tā ir liecība meistaram, kura māksla atgādina mums mākslas augstāko, humānistisko mērķi," sacīja Teikmanis.

Paegle ir viena no zināmākajām Latvijas bērnu grāmatu māksliniecēm, atzīmēja Grafikas apakšnozares profesors Juris Petraškevičs. Viņa nominēta prestižām starptautiskām balvām, kas tiek pasniegtas bērnu literatūras autoriem un ilustratoriem - 2011.gadā Hansa Kristiana Andersena balvai, bet 2012.gadā Astrīdas Lindgrēnas balvai. Mākslinieces godalgu sarakstā ir "Baltvilka balva", "Pastariņa prēmija", balvas "Zelta ābele" konkursos un citas godalgas. 2000.gadā Paegle iekļauta Starptautiskās bērnu literatūras padomes goda sarakstā.

Podniekam, kurš 2013.gadā pārstāvēja Latviju Venēcijas mākslas biennālē, atzinīgus vārdus velta Vizuālās komunikācijas apakšnozares profesors Ojārs Pētersons. "Podnieks nāk no laukiem un ir viens no retajiem māksliniekiem, kura radošā prakse ļoti tieši saistās ar dzimto vietu. Viņa darbi nav tikai formāli atraktīvi un vizuāli intriģējoši. Tajos vienmēr ir kāda saturiska virsvērtība, dziļāka jēga. Pamatīgums. Drošības sajūta. Pārliecība. Tādi vārdi nāk prātā, pārcilājot atmiņā mākslinieka līdzšinējo veikumu. Kaspars Podnieks ir lauku mākslinieks vislabākajā nozīmē. Retums," sacīja Pētersons.

"Mākslas akadēmijas balva", kas izveidota ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, pirmo reizi tika piešķirta 2011.gadā trim spilgtiem LMA absolventiem - māksliniecei Džemmai Skulmei, mākslas zinātniecei Laimai Slavai un māksliniekam Jānim Avotiņam.

Godalga dibināta ar mērķi apzināt un novērtēt izcilākos sasniegumus Latvijas vizuālās mākslas, dizaina vai mākslas zinātnes laukā. Balvu kā atzinību un pateicību pasniedz tiem absolventiem, kas Latvijas kultūrai devuši nozīmīgu ieguldījumu, bagātinot un reprezentējot LMA gan vietējā, gan starptautiskā mērogā, kā arī ievērības cienīgiem mākslas, dizaina vai mākslas zinātnes pārstāvjiem, kuru veikums var iedvesmot topošos māksliniekus un pētniekus jauniem sasniegumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izvērtējot absolventu ieguldījumu Latvijas kultūrā, starptautiskās atpazīstamības veicināšanā un akadēmiskās mākslas izglītības attīstībā, balvas pretendentus izvirza sešpadsmit LMA katedras un Latgales filiāle. Balvai iespējams nominēt jebkuras nozares Mākslas akadēmijas absolventus, kuri nav LMA pasniedzēju, studentu vai personāla sastāvā.

Tags

Andris Teikmanis Baltvilka balva Džemma Skulme Laima Latgale Latvijas Mākslas akadēmija Rundāles pils Zelta ābele
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form