Mecenāts Zuzāns Rundāles pilij uzdāvinājis divus vēsturiskus portretus
Foto: Ilze Kusiņa

Mākslas centra "Zuzeum" dibinātājs un mākslas mecenāts, Jānis Zuzāns īpašā vizīte Rundālē pils muzejam dāvinājumā nodevis divas gleznas – Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona un Kurzemes hercogienes Benignas Gotlības portretus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē Zuzāna pārstāvji, gleznas tapušas 18. gadsimta otrajā pusē un to autors, domājams, ir mākslinieks Johans Leonhards Šneiders.

Ir zināms, ka abi portreti līdz pat 1982. gadam piederējuši fon Kērlendu dzimtas pēctečiem. Zuzānu kolekcijā tie nonāca 2022. gada februārī un pēc rūpīgas restaurācijas tika pieņemts lēmums darbus dāvināt Rundāles pilij. "Zuzeum" komanda un tās dibinātājs, Jānis Zuzāns ir priecīgi par vēsturisko pils īpašnieku portretu nonākšanu Rundāles pils muzejā – to īstajās "mājās" un cer, ka tas būs vērtīgs muzeja krājuma papildinājums. Darbus turpmāk būs iespējams apskatīt pils muzeja ekspozīcijā, Hercogienes apartamentos.

Mecenāts Zuzāns Rundāles pilij uzdāvinājis divus vēsturiskus portretus
Foto: Ilze Kusiņa

Azartspēļu uzņēmuma SIA "Alfor" valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns ir Latvijas nozīmīgākās balvas profesionālajā vizuālajā mākslā – "Purvīša balvas" – mecenāts un atbalsta mākslu jau divdesmit gadu, finansējot Latvijas mākslas reprezentāciju ārvalstīs, nacionālo pārstāvniecību Venēcijas biennālē, mākslas un mūzikas festivālus, kā arī mākslas izdevējdarbību. Savukārt Zuzānu kolekcija, kuras krājumā šobrīd ir jau vairāk nekā 29 000 mākslas darbu, ir bijis būtisks sadarbības partneris ilgu gadu garumā daudziem muzejiem un izstāžu zālēm Latvijā, un ārpus tās, sniedzot deponējumus un piedaloties izstāžu veidošanā.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.