Melbārdei pasniegs MK Atzinības rakstu, lūgums to piešķirt Jaunzemei-Grendei noraidīts
Foto: LETA

Potenciālajai kultūras ministra amata kandidātei Dacei Melbārdei plānots pasniegt Ministru kabineta Atzinības rakstu, savukārt ierosinājums to pasniegt bijušajai kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei (VL-TB/LNNK) nav atbalstīts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Melbārdei Atzinības rakstu pasniegs par nozīmīgu ieguldījumu nemateriālā kultūras mantojuma jomā, sabiedrības saliedēšanā un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku tradīcijas stiprināšanā Latvijā, Baltijā un pasaulē.

Kultūras ministrija vēstulē Ministru kabineta Apbalvošanas padomei norāda, ka Melbārdei ir nozīmīgs ieguldījums sabiedrības saliedēšanā un līdzdalības sekmēšanā kultūras vērtību apzināšanā, saglabāšanā un tālāknodošanā. Viņa arī ir profesionāli organizējusi un vadījusi starpvalstu institūciju sadarbību Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, lai visu trīs Baltijas valstu pieteikums Baltijas valstu "Dziesmu svētku tradīcija un simbolisms Igaunijā, Latvijā un Lietuvā" tiktu iekļauts Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma meistardarbu sarakstā. Savukārt kļūstot par Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori, viens no galvenajiem Melbārdes uzdevumiem bija šogad nodrošināt XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku sarīkošanu.

Apbalvošanas padome noraidījusi UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ierosinājumu pasniegt Atzinības rakstu bijušajai kultūras ministrei, taču padomes sēdes protokolā iemesli noraidījumam nav minēti.

Ministru kabineta rīkojuma projekts paredz, ka Atzinības raksts tiks piešķirts Ārlietu ministrijas Ekonomisko un attīstības sadarbības politikas departamenta direktorei Ivitai Burmistrei par ieguldījumu Latvijas iestāšanās sarunās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā.

Atzinības rakstu pasniegs arī diviem Valsts robežsardzes pārstāvjiem - Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes priekšnieka vietniekam Aleksandram Petrovskim un Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas dienesta galvenajam inspektoram Andrejam Morozovam par sevišķiem nopelniem un nozīmīgu personīgo ieguldījumu Latvijas Republikas Valsts robežsardzes stiprināšanā un attīstībā.

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes Muitas kontroles organizēšanas daļas vadītājam Gennādijam Maškovam Atzinības rakstu pasniegs par ilggadīgu un nozīmīgu ieguldījumu, sekmējot valsts ekonomiskās robežas un sabiedrības aizsardzību. Bet Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvaldes Nodokļu kontroles darba plānošanas un analīzes daļas vadītājai Ritai Bukmanei to pasniegs par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu nodokļu administrēšanas un kontroles attīstībā un nodrošināšanā.

Par Atzinības rakstu piešķiršanu otrdien, 22.oktobrī, lēmumu pieņems valdība.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form