Melngalvju nams saņēmis sudrabkaļa Oļega Auzera dāvanu – sudraba orhideju
Foto: J. Bērziņš

Melngalvju nams 20. jubilejas gadā pēc atjaunošanas saņēmis īpašu dāvanu – sudraba orhideju no sudrabkaļa Oļega Auzera.

Tā kā nams pēc ilgāka pārtraukuma beidzot ir atvērts, tā apmeklētāji ir aicināti apskatīt vienu no iespaidīgākajām sudraba kolekcijām Baltijā.

Sudrabkalis Oļegs Auzers ir izgatavojis un Melngalvju namam nozīmīgajā jubilejā dāvina sudraba orhideju. Kā saka mākslinieks: "Pēc Konfūcija domām – orhidejas zieds no cilvēka spēj aizdzīt tumšos garus un pasargāt cilvēku un viņa māju, kā arī namā ienest mīlestību un saticību. To arī novēlu Melngalvju namam un cilvēkiem, kas veido šī nama dvēseli!"

Pašlaik filigrānais sudraba mākslas darbs Melngalvju namā ir pieejams publiskai apskatei līdzās citiem sudraba kolekcijas eksemplāriem.

Pašlaik Melngalvju nama sudraba kolekcijā ir agrāko gadsimtu Eiropas un Rīgas meistaru darbi, kā arī mūsdienīgi priekšmeti, kas tapuši dažādās pasaules valstīs, tajā skaitā arī vairāki sudrabkaļa Oļega Auzera darbi. Viņa 2000. gadā izgatavotā Augļu vāze aizvien ir viens no ievērojamākajiem sudraba priekšmetiem visā ekspozīcijā. Oļegs Auzers atzīst, ka šis darbs bija pagrieziena punkts viņa daiļradē, pēc kura tapa daudzas skulpturālās sudraba kompozīcijas. Melngalvju namā var aplūkot vairākus mākslinieka veidotos dekoratīvos priekšmetus, piemēram, Zemene, Ērkšķoga, Puķuzirnīši, Magones, Maijpuķītes, Ūdensroze un Gladiola.

Sudraba lietu ekspozīciju var apskatīt Melngalvju namā četras dienas nedēļā: ceturtdienās un piektdienās no pulksten 12.00 līdz 17.00; sestdienās un svētdienās no pulksten 10.00 līdz 17.00.

Saviem apmeklētājiem ārkārtējās situācijas un noteikto ierobežojumu laikā Melngalvju nams piedāvā arī īpašu draudzīgu ieejas biļetes cenu – 4 eiro. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja ir bez maksas.

Pasākumu centrs "Melngalvju nams" ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības SIA "Rīgas nami" struktūrvienība. Šogad Melngalvju nams svin nozīmīgu jubileju – 20 gadus kopš nama atjaunošanas un 685. jubileju kopš tā celšanas.

Tags

Melngalvju nams
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form