Mežaparka Lielās estrādes ekspozīciju zālē atklāta skanošā foto izstāde 'Klusuma aug(ļ)i'
Foto: Publicitātes foto

Mežaparka Lielās estrādes jaunajā ekspozīciju zālē 15. novembrī atklāta skanoša foto izstāde "Klusuma aug(ļ)i".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstādi veidojuši fotogrāfs Lauris Vīksne, Jauniešu koris "Balsis" un skaņu režisors Artūrs Sedriks Sinkevičs.

Kā vēsta kora mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis, kopš 2020. gada marta "Balsu" ikdiena ir mainījusies - būt kopā ir reta iespēja un lielākā daļa laika tiek pavadīta strādājot individuāli. 2021. gada janvārī tika izdots mini albums "Klusuma augļi", kura ieskaņošana notika korim neierastā formātā - individuāli. Iedvesmojoties no tik neparastas kora ierakstu prakses, radās doma veidot koristu portretu izstādi, apvienojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas.

Laura Elizabete Godiņa, Jauniešu kora "Balsis" diriģente stāsta: "Muzikālā fotoizstāde ir veidota tā, lai tajā tiktu izcelts ikkatrs dziedātājs, bet tās apmeklētājam būtu dota iespēja iepazīt kori neierastā formātā gan ieraugot, gan saklausot katra korista balsi individuāli, kora kopskaņā un ārpus tās."

"Idejas muzikalajā pamatā ir minialbums "Klusuma augļi". Pēc sarunas ar Intu Teterovski par iespējamo izstādi, radās doma, ka tai jāsaistās ar to, ka pēc ziemas klusuma, viss veras vaļā, plaukst, dzimst - korists ir augs un dziesma ir auglis. Skanošās izstādes veidošana bija izaicinājums – 30 un vairāk koristos saskatīt to atšķirīgo, īpašo. Katrs korists ir izteikta, skaista personība un tas deva motivāciju darboties tālāk," papildina fotogrāfs Lauris Vīksne.

Arvis Ostrovskis, izstādes kurators, arī jauniešu kora "Balsis" tenors saka: "Izstādē, pakļaujoties dabiskajam gadalaiku ritam, ziedēs, dziedēs un dziedās aug(ļ)i, dodot iespēju tos noplūkt un vīt vainagā. Visskaistāko un enerģētiski spēcīgāko vainagu jāpin pašam. Lai tas būtu ziedu vai lapu vainags – vitalitātei un uzvarai, vai dziesmu vainags – līdzsvaram un harmonijai".

Šogad skanošā izstāde "Klusuma aug(ļ)i" piedzīvos arī pasaules pirmizrādi un tā notiks Ziemassvētku laikā Austrālijā, Sidnejā – Sidnejas Latviešu Namā, kur no 26. līdz 31. decembrim norisināsies Austrālijas Latviešu 58. kultūras dienas.

Izstādē izmantota mūzika no minialbuma "Klusuma augļi". Pie katras fotogrāfijas ir QR kods, kuru aktivizējot būs iespēja dzirdēt attēlā redzamā korista balsi.

Izstādes pilnvērtīgai baudīšanai nepieciešams: viedtālrunis, interneta savienojums un QR koda lasītājs.

Tags

Koris Balsis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form