Ministru prezidente: Valdība nemainīs plānus par Okupācijas muzeja Nākotnes nama celšanu
Foto: Valsts kanceleja

Valdība lēmumu par Latvijas Okupācijas muzeja ēkas Strēlnieku laukumā rekonstrukciju nemainīs, pēc tikšanās ar Okupācijas muzeja biedrības valdi teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

"Mēs varam pieņemt arī jaunu valdības lēmumu, ja tas ir nepieciešams, bet nav citu domu - muzeja rekonstrukcijai ir jānotiek," norādīja Straujuma.

Vaicāta par to, vai Rīgas būvvalde kavē rekonstrukcijas projekta īstenošanu, Straujuma no komentāriem atturējās un teica, ka vēlas ticēt tam, ka būvvalde dara savu darbu.

"Jāskatās, kas notiks tālāk. Gribas ticēt, ka pēc vajadzīgo dokumentu iesniegšanas būvvalde citus dokumentus neprasīs," norādīja Straujuma. Viņa skaidroja, ka Kultūras ministrija būvvaldes prasītos dokumentus plāno iesniegt jau jūlijā.

Sarunā Ministru prezidente izteica arī cerību par Okupācijas muzeja tālāko sadarbību ar "Stūra mājas" ekspozīciju, kā arī atzīmēja, ka jāturpina diskusijas par visas "Stūra mājas" nākotni, noteikti atstājot atvērtas sabiedrībai "Stūra mājas" durvis un turpinot ekspozīcijas par nama vēsturi pirmajā un pagraba stāvā.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas būvvaldes padome atlikusi Okupācijas muzeja ēkas Strēlnieku laukumā rekonstrukcijas tehniskā projekta izskatīšanu, uzdodot arhitektiem to papildināt. Latvijas Okupācijas muzeja biedrība uzskata, ka muzeja rekonstrukcijas būvprojekta vērtēšanu ir ietekmējuši Latvijas mērogā pazīstamu arhitektu personiskie uzskati un centieni projektu apturēt.

Arhitekti savus viedokļus pauduši ne vien Latvijas sabiedrībā, bet arī izplatījuši ārzemēs. Starptautiskajā modernās arhitektūras tīmekļa vietnē "www.docomomo.com" ir ievietots raksts, kurā Latvijas Okupācijas muzeja ēkas paplašināšanas projekts ir nosaukts par īslaicīgu politisko ambīciju. Muzeja biedrība norādījusi, ka šis ir vienpusējs Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas apraksts ar aicinājumu parakstīt petīciju pret muzeja piebūvi.

20 Latvijas arhitekti, tostarp tādi atzīti arhitekti kā Zaiga Gaile, Andis Sīlis, Uldis Lukševics un citi, iebilst pret Gunāra Birkerta piedāvātās piebūves - "Nākotnes nama" - būvniecību pie Okupācijas muzeja Strēlnieku laukumā, norādot, ka bijusī Sarkano strēlnieku muzeja ēka atstājama kā modernisma arhitektūras piemineklis, bet Okupācijas muzeja pārbūvei domātie līdzekļi jānovirza Stūra mājai.

Tags

Andis Sīlis Kultūras ministrija Laimdota Straujuma Okupācijas muzejs Stūra māja Zaiga Gaile

Comment Form