Moderns dizains, divas koncertzāles: Ulbrokā atklāj Stopiņu novada jauno Kultūras centru
Foto: Publicitātes foto

24.jūlijā durvis vēra jaunais Stopiņu novada Kultūras centrs, kurā ar īpašu intensitāti varēs ritēt Stopiņu novada daudzveidīgā kultūras dzīve, portālu "Delfi" informē Stopiņu novada domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunajā Kultūras centrā notiks profesionālās mūzikas un amatiermākslas koncerti, pasākumi, konferences, izstādes, jaunrades darbnīcas, teātra izrādes un kino seansi.

Ēkas ovālajos korpusos ir iemājojušas divas koncertzāles – Lielā zāle ar 480 skatītāju vietām, un Mazā zāle ar 198 vietām. Lielā zāle akustikas ziņā ir universāla, pasākumi var notikt ar dabīgo akustiku un ar skaņas pastiprinošām iekārtām. Pirmās piecas skatītāju rindas ir transformējamas, tādā veidā iegūstot plašāku skatuves zonu, skatuvē ir iebūvēta nolaižama platforma. Mazā zāle ir elektroakustiska, kas nozīmē, ka šeit var norisināties pasākumi ar apskaņošanu. Abas zāles ir aprīkotas ar šobrīd Eiropā profesionālākajām skaņu un gaismas tehnoloģijām.

Jauna, plaša kultūras centra nepieciešamība novadā tika aktualizēta arī iedzīvotāju aptaujās. 2007.gadā tika izsludināts metu konkurss, kurā iedzīvotāji balsojumā izvēlējās kultūras centra ēkas vēlamo arhitektonisko risinājumu. Kultūras centra būvniecība tika uzsākta 2016.gadā.

"Modernas kultūrtelpas esamība Stopiņu novadā noteikti labvēlīgi ietekmēs kvalitatīvas dzīves vides un arī sociālekonomisko attīstību. Augsti attīstīta kultūrvide ir liela vērtība mūsu tālākai izaugsmei un mērķu sasniegšanai arī pēc administratīvi teritoriālās reformas, kad jaunizveidojamais novads pārstāvēs vēl plašākas sabiedrības intereses," svinīgajā atklāšanas pasākumā uzsvēra Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pauda, ka "šis ir otrs straujāk augošais novads iedzīvotāju skaita ziņā, šis ir novads, kur izsniegts trešais lielākais būvatļauju skaits valstī - tas ir rādītājs tam, ka cilvēki vēlas šeit dzīvot, investēt, kas rāda to, ka pašvaldība strādā un cilvēki tic šai vietai".

Stopiņu novada Kultūras centra būvniecību veica SIA "Arčers". 2017.gada septembrī svinīgā pasākumā jaunā Kultūras centra pamatos tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, 2018.gada aprīlī tika nosvinēti spāru svētki, un 2020.gada 18.jūnijā Kultūras centra ēka tika nodota ekspluatācijā.

Kultūras centrā atrodas arī Dzimtsarakstu nodaļa ar gaišu un svinīgu laulību ceremoniju zāli, Stopiņu novada vēstures muzejs, "Zaļā klase" - konferenču zāle ar 190 vietām un Ulbrokas bibliotēka, ar lasītāju apkalpošanas zāli, kluso lasītavu un multimediju zāli. Ēkā atrodas arī kafejnīca un administratīvās telpas. Abus korpusus savieno stikla galerija.

Kopējā Stopiņu novada Kultūras centra platība ir 4954 kvadrātmetri. Kultūras centru ieskauj labiekārtota vide ar strūklaku, kura vakaros ir izgaismota, atpūtas zonu ar soliņiem un apstādījumiem, autostāvvietām gan vieglajām automašīnām, gan autobusiem, gan apmeklētājiem ar īpašām vajadzībām un īpašā ģimeņu autostāvvieta.


Tags

Stopiņi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form