Mūžībā devies latviešu komponists Pēteris Plakidis
Foto: LETA

Mūžībā devies ievērojamais Latviešu komponists un pianists Pēteris Plakidis, otrdien ziņoja "TV3 Ziņas".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plakidis dzimis 1947. gadā, Rīgā. Viņš pabeidzis Latvijas Valsts konservatorijas (no 1990.gada Latvijas Mūzikas akadēmija) kompozīcijas klasi un asistentūru. Strādājis par Nacionālā teātra mūzikas daļas vadītāju (1969-1974), bet kopš 1974. gada strādāja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Kā teikts akadēmijas apkopotajā informācijā, jau daiļrades sākumā 20.gadsimta 60.gadu beigās un 70.gadu sākumā Plakidis sevi pieteica ļoti pārliecinoši. 1969.gadā par skaņdarbu "Mūzika klavierēm, stīgām un timpāniem" viņš ieguva diplomu tolaik prestižajā Vissavienības jauno komponistu skatē. 1982.gadā komponists ieguva "Nopelniem bagātā mākslas darbinieka" titulu, bet 1990.gadā "Tautas skatuves mākslinieka" goda nosaukumu. Savukārt 1987.gadā viņam tika piešķirta Jāņa Ivanova prēmija, bet 1996.gadā komponists kļuva par Lielās mūzikas balvas laureātu par skaņdarbu "Variācijas orķestrim".

Daudzus gadus Plakidis ir muzicējis duetā ar dzīvesbiedri, latviešu kamerdziedātāju Maiju Krīgenu (mecosoprāns). Kopā ar viņu ritēja darbs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kamerdziedāšanas klasē, kur komponists strādāja kā koncertmeistars.

1991. gadā Plakidis kopā ar čellistu Ivaru Bezprozvanovu un klarnetistu Eriku Mandatu (ASV) izveidoja "The Transatlantic trio". Trio ir uzstājies koncertos Latvijā, Lielbritānijā un ASV, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Tags

Latvijas Mūzikas akadēmija Pēteris Plakidis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form