Nedēļas nogalē Rīgā notiks ikgadējā 'Baltā nakts'
Foto: F64. "Baltā nakts 2018"

Sestdien, 7. septembrī, Rīgā notiks ikgadējais Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts". Programmā ir iekļauti vairāk nekā 50 pasākumu, kas pārstāvēs plašu laikmetīgās kultūras piedāvājumu - mūziku, kino, video, dzeju, performances u.c. Mākslas projekti un koncerti koncentrēsies Rīgas centrā, Vecrīgā, Tallinas kvartālā, Pārdaugavā, Pļavniekos un citās Rīgas apkaimēs, portālu "Delfi" informē rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla "Baltā nakts" laikā Rīgas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja izbaudīt gan pašmāju, gan starptautisku mākslinieku projektus, kā arī jau par tradīciju kļuvušus pasākumus, piemēram, kluso diskotēku Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, mākslas tramvajus, kas savienos vairākas notikumu vietas, minifestivālu "Skaņu mežs" un audiovizuālo projektu "Videogrāfija". Programmu papildinās arī jauni projekti – sieviešu stendaps, kurā tiks apspēlētas īpaši sievietēm saistošas tēmas, būs emoji dzeja, performances Āgenskalna tirgū, meditācija tautasdziesmu noskaņās u.c.

Starptautiskajā programmā šogad tiks piedāvāti Francijas kompānijas "Picto Facto" gaismas objekti Vērmanes dārzā, un britu mākslinieka Lūka Džerama (Luke Jerram) konceptuālā mākslas instalācija "Gaia" (Zeme). Festivālā būs iespējams skatīt Kanādas mākslinieka Robina Mūdija (Robyn Moody) audiovizuālo darbu "Wave Interference" (Viļņu traucējumi ).

Ar plašu programmu apmeklētājus priecēs Tallinas ielas kvartāls, kurā vienkopus būs iespēja apmeklēt vairākus "Baltās nakts" projektus – biedrības "Sansusī" organizēto instrumentālistu "kautiņu", vērienīgo "Urban Poetry 19", kurš apvieno "Gaismas stencils", "Street Art Slam" un "Spoken Word" performances, kā arī īpaši izveidotu instalāciju tuneli, kas savieno Tallinas ielas kvartālu ar Tallinas ielu. Netālu no Tallinas ielas kvartāla atrodas arī Briāna kvartāls, kura visi iemītnieki apvienojušies, lai izveidotu piesātinātu "Baltās nakts" programmu un ballīti.

Rīgas cirks šogad piedāvās Baltijas īsfilmu programmu "2Annas" un dzejas performances, bet pie kinoteātra "Splendid Palace" būs skatāms vēl nebijis projekts, kurā kino klasika savijas ar mūsdienīgu laikmetīgu DJ mūziku, proti, filmu seansos tiks demonstrētas Čārlija Čaplina filmas, kas tapušas līdz 1920. gadam. Filmas orģinālmūziku aizstās dīdžeju dzīvais izpildījums.

"Baltā nakts" pirmais pasākums sāksies jau pulksten 15.00 ar Vērmanes dārzā pēkšņi izaugušām dīvainām krāsainām kolonnām. "Baltā nakts" notikumi turpināsies arī pēc pusnakts, tāpēc apmeklētāji varēs doties uz AB dambi, Tallinas ielas kvartālu, "Hāgenskalna komūnu" Āgenskalnā, Kaņepes kultūras centru, "Autentiku", , festivālu "Skaņu mežs" vai filmu seansu Rīgas cirkū. "Baltās nakts" programmā ir pasākumi arī bērniem, piemēram, kino seansi "Kino Bize", meistardarbnīcas Āgenskalna tirgus teritorijā, Zīmējumu teātra izrādes un gaismas labirints Spīķeru radošajā kvartālā, performances Vērmanas dārzā u.c.

"Baltās nakts" laikā Brīvības laukumā pie Laimas pulksteņa darbosies informācijas centrs, kurā apmeklētāji varēs noskaidrot visu par "Baltās nakts" norisi. Visa programma – festivāla "Baltā nakts" mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Baltā nakts" Rīgā ir daļa no starptautiska projekta "Eiropas Baltās naktis", ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma, šobrīd šim tīklam ir pievienojušās pilsētas visā pasaulē. "Baltās nakts" ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs.

Rīgā forumu "Balto nakti" organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latvijas kultūras organizācijām, iesaistot Latvijas un ārvalstu māksliniekus.

Tags

Baltā nakts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form