Neprotam nosargāt: 21 brūkošais pasaules kultūras piemineklis
Foto: Brave Lemming / cc

Karstās cīņas Mali raisa bažas ne tikai par cilvēku upuriem un radikālā islāma spēka pieaugumu bet arī nenovērtējamu kultūras bagātību zaudēšanu šajā teritorijā. Kad pērnvasar Mali ziemeļos varu pārņēma radikālie islāmisti, UNESCO vēstīja, ka tur esošo seno Timbuktu pilsētu iekļauj Pasaules apdraudētā mantojuma sarakstā. Islāmisti savukārt atbildēja ar paziņojumu, ka senās musulmaņu svētnīcas ir pret šariata likumiem un tiks iznīcinātas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Delfi" iepazīstina ar visiem kultūras pieminekļiem, kas iekļauti UNESCO Pasaules apdraudētā mantojuma sarakstā. Tādi ir pavisam divdesmit viens, kopumā septiņpadsmit valstīs.

No visiem apdraudētajiem objektiem gan tikai daļa atrodas konfliktu plosītajos pasaules apgabalos - Mali, Palestīnā, Irākā un Afganistānā. Daļa ir valstīs, kuru ekonomiskā vai politiskā situācija neļauj veikt to atjaunošanu, bet citām acīmredzot tiek pievērsta pārlieku maza uzmanība, jo citādi nav izskaidrojams, kāpēc sarakstā iekļauts, piemēram, Lielbritānijas ostas pilsētas Liverpūles vārds.

UNESCO Pasaules apdraudētā mantojuma sarakstā iekļautie kultūras objekti:

Tags

Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form