Okupācijas muzeja biedrības vadītājam Valteram Nollendorfam – 85
Foto: LETA

22. martā 85. dzimšanas dienu svin Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis, ilggadīgs muzeja ārlietu direktors, publiskais vēsturnieks, literatūrzinātnieks un aktīvs sabiedriskais darbinieks Valters Nollendorfs.

Nollendorfs devis nozīmīgu ieguldījumu Latvijas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā, veicinot izpratni par Latvijas vēsturi Latvijā un ārvalstīs. Nenovērtējams ir V. Nollendorfa paveiktais Okupācijas muzeja attīstības vīzijas veidošanā. - Kopš 2004. gada viņš vadījis Okupācijas muzeja Nākotnes Nama paplašināšanas un pārbūves projektu un jaunas muzeja ekspozīcijas izveidi. Pateicoties viņa brīvprātīgajam un pašaizliedzīgajam darbam, muzejam izdevies piesaistīt ievērojamu ārvalstu ziedotāju atbalstu.

Līdztekus pēdējos gados Nollendorfs daudz uzmanības veltījis Eiropas 20. gadsimta vēstures izpratnes jautājumiem. – Vadījis vairākus simtus oficiālo ārvalstu viesu delegāciju muzejā, pārstāvējis Okupācijas muzeju starptautiskās zinātniskās konferencēs, ir bijis daudzu grāmatu redaktors un publikāciju autors.

Valters Nollendorfs dzimis 1931. gada 22. martā Rīgā. Otrā pasaules kara laikā Nollendorfu ģimene bēgļu gaitās nonāca Vācijā, bet 1950. gadā izceļoja uz Teksasu ASV. Beidzis Nebraskas Universitāti ar bakalaura un maģistra grādu; Mičiganas Universitāti ar doktora grādu vācu literatūrā. Kļuvis par profesoru, Valters Nollendorfs desmit gadus vadīja Ģermānistikas nodaļu Viskonsīnas Universitātē.

Kopš 1995. gada viņš ir šīs universitātes emeritētais profesors. Līdztekus akadēmiskajai darbībai Valters Nollendorfs latviešu trimdas sabiedrībā attīstīja nozares, kas bija nepieciešamas latviešu kultūras funkcionēšanai – latviešu valodniecību, vēsturi, rediģēja literāros izdevumus, piedalījās un vadīja latviešu un baltiešu sabiedriskās organizācijas. 1996. gadā Nollendorfs atgriezās Latvijā. Viņš ir Latvijas Zinātņu akadēmijas loceklis un darbojas Latvijas Vēsturnieku komisijā.

Tags

Okupācijas muzejs

Comment Form