Par Latvijas Kultūras akadēmijas rektori atkārtoti apstiprina Rūtu Muktupāvelu
Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 14. maijā, valdība lēma Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rektora amatā atkārtoti apstiprināt Rūtu Muktupāvelu, portālu "Delfi" informē Latvijas Kultūras akadēmijas pārstāve Aija Lūse.

Sēdē tika dots vārds Rūtai Muktupāvelai, kura apstiprināja savu piekrišanu arī turpmākos piecus gadus vadīt Latvijas Kultūras akadēmiju rektores amatā: "Es turpināšu vadīt mūsu nacionālo augstskolu, ko ir dibinājusi un akreditējusi Latvijas valsts. Turpināsim sniegt savu ieguldījumu augstākās izglītības telpas diversitātē, gatavojot izcilus profesionāļus tautsaimniecībai, sniedzot savu ieguldījumu vērtību saglabāšanā, Latvijas kā demokrātiskas valsts vērtību stabilitātē."

LKA Satversmes sapulce rektora amata kandidātes, līdzšinējās rektores Rūtas Muktupāvelas prezentāciju par LKA darbības programmu turpmākajiem pieciem gadiem uzklausīja 11. aprīlī. Pēcāk Satversmes sapulces dalībnieki vienbalsīgi ievēlēja Muktupāvelu LKA rektores amatā uz otru termiņu.

Atbalstu Rūtas Muktupāvelas kandidatūrai rektora amatam pauda LKA prorektori, katedru vadītāji un LKA Studējošo pašpārvalde. Rūta Muktupāvela bija vienīgā kandidāte augstskolas rektora amatam.

Muktupāvela bija vienīgā kandidāte augstskolas rektora amatam.

Muktupāvela LKA strādā kopš 1999. gada, kad kļuva par daļu tās mācībspēka. Pēcāk no 2006. gada viņa pildīja LKA Zinātniskās pētniecības centra vadītājas amata pienākumus, bet no 2012. gada viņa bija tā vadošā pētniece. Pirmo reizi Muktupāvelu LKA rektora amatā Ministru kabinets apstiprināja 2014. gadā.

Rektore LKA ieguvusi mākslas maģistra grādu un doktora zinātnisko grādu Kultūras teorijas specialitātē.

Tags

Latvijas Kultūras akadēmija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form