Pasniegta balva 'Kilograms kultūras 2014'; gada notikums - Pasaules koru olimpiāde
Foto: LETA

Pasniegta Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) gada balva kultūrā "Kilograms kultūras 2014".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nominācijā "Vizuālā māksla" balva piešķirta Pirmā pasaules kara simtgadei veltītajai izstādei "1914" LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" ("Rīga 2014" pasākums), nominācijā "Kino" - filmai "Modris" (režisors Juris Kursietis, studija "Red Dot Media"), nominācijā "Teātris" - izrādei "Visas viņas grāmatas" (režisors Dmitrijs Petrenko, Dailes teātris), nominācijā "Literatūra un grāmatniecība" - Ingas Ābeles grāmatai "Klūgu mūks", nominācijā "Gada pārsteigums" - kamermūzikas festivāls "Sansusī" (brīvdienu mājās "Susēja", rīkotājs - biedrība "Sansusī"), nominācijā "Mūzika" - koncerts "Dzimuši Rīgā" Latvijas Nacionālās operas skvērā ("Rīga 2014" pasākums) un nominācijā "Gada notikums" - 8.Pasaules koru olimpiāde ("Rīga 2014" pasākums).

Savukārt žūrijas balva tika piešķirta projektam "Stūra māja. Lieta Nr.1914/2014".

Ceremonijā svētdien tika sadalītas kilogramu smagas zelta atsvara statuetes septiņas nominācijās: "Mūzika", "Kino", "Teātris", "Vizuālā māksla", "Literatūra un grāmatniecība", "Gada notikums" un "Gada pārsteigums". Balvas statueti veidojuši māksliniece Kristīne Jurjāne un tēlnieks Ivars Miķelsons. Balvas pretendentus visu gadu izvirzīja žūrija, kuras sastāvā bija LTV un LR kultūras žurnālisti, bet uzvarētājus noteicis skatītāju balsojums. Vakara gaitā pasniegta arī īpaša Žūrijas balva.

Gada balvu kultūrā "Kilograms kultūras" 2011.gadā izveidoja raidījuma "100g kultūras" veidotāji – žurnālisti, kuri ir eksperti dažādās kultūras nozarēs. Šis ir pirmais gads, kad apbalvojumu LTV un LR veido kopīgi, lai to izveidotu kā nacionālas nozīmes balvu kultūrā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form