Pasniegtas Latvijas Folkloras biedrības balvas 'Austras koks 2021
Foto: Edgars Semanis

Svētdien, 24. aprīlī, Siguldas Jaunajā pilī tika godinātas 2021. gada folkloras kopas, pasniedzot balvas "Austras koks" trīs kategorijās— "Mūža ieguldījums", "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana" un "Aktivitātes folkloras jomā 2021. gadā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē organizatori, balvu kategorijā "Mūža ieguldījums" par ilglaicīgu tradicionālās kultūras mantojuma pētniecību, aktīvu un iedvesmojošu līdzdalību folkloras vērtību un prasmju saglabāšanā, nodošanā nākamajām paaudzēm saņems etnogrāfe, Siguldas folkloras kopas "Senleja" ilggadēja dalībniece un kultūrvides pētniece Indra Čekstere.

Balvu nominācijā "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana" par gadskārtu svētku, ģimeņu godu un folklorā mantoto zināšanu par dabu un Visumu iedzīvināšanu un daudzināšanu saņems Siguldas novada Lēdurgas folkloras kopa "Putni" un tā vadītāja Ilze Kļaviņa.

Savukārt balvu nominācijā "Aktivitātes folkloras jomā 2021. gadā" saņems biedrība "Skaņumāja".
Latvijas Folkloras biedrība folkloras balvu "Austras koks" pasniedz jau ceturto gadu, izvērtējot iepriekšējā gada notikumus un procesus tradicionālās kultūras pārmantojamībā, aicinot pieteikt balvai pretendentus gan folkloras nozares dalībniekiem, gan pašvaldībām, gan nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un citiem interesentiem. Katru gadu īpašs aicinājums ir informēt par ļaudīm, kuri mūža garumā folkloras vērtību un prasmju saglabāšanā ar savu veikumu daudz darījuši un iedvesmojuši citus, nododot zināšanas nākamajam paaudzēm.

Folkloras balvu "Austras koks" organizē un pasniedz Latvijas Folkloras biedrība.Balvas pasniegšanas ceremonijas pasākumu atbalstīja Siguldas novada pašvaldība.

Tags

Sigulda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form