Pasniegtas 'Latvijas Gāzes' Gada balvas operai
Foto: LETA

Pirmdien Latvijas Nacionālā opera un balets jau desmito reizi pasniedza "Latvijas Gāzes" Gada balvu operai, un šogad balva tika pasniegta vienpadsmit kategorijās, pavēstīja Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Balva par īpašiem nopelniem piešķirta nesen mūžībā aizgājušajai vokālajai pedagoģei Anitai Garančai (1949-2015).

Savukārt balvu "Leģendārs mūžs mākslā" saņēma operdziedātājs Kārlis Zariņš, bet balvu par ieguldīto mūža darbu LNOB mākslinieciskajā jomā - operdziedātājs Samsons Izjumovs un balva par ieguldīto mūža darbu LNOB tehniski administratīvajā jomā - skatītāju apkalpošanas daļas vadītāja Anita Ķepīte.

Par labākajiem operas solistiem atzīti baritons Armands Siliņš un tenors Raimonds Bramanis. Labāko baleta solistu balvu ieguva Elza Leimane-Martinova un Arturs Sokolovs. Par labāko orķestra mākslinieku atzīts klarnetists Atis Asaris.

Balvu par īpašiem mākslinieciskiem sasniegumiem iepriekšējā sezonā saņēma Artura Maskata opera "Valentīna".

Par labāko 2014./2015. gada sezonas jauniestudējumu atzīts Sergeja Prokofjeva balets "Romeo un Džuljeta" (horeogrāfi Valentīna Turku un Leo Mujics, muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš, diriģents Jānis Liepiņš, scenogrāfs Marko Japels, kostīmu mākslinieks Leo Kulašs, gaismu mākslinieks Paskāls Merā). Šajā kategorijā uzvarētājs noteikts skatītāju balsojumā Latvijas sabiedrisko mediju portālā.

"Latvijas Gāzes" Gada balvas operai žūrijā darbojās kultūras ministre Dace Melbārde, LNOB valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, bijušais "Latvijas Gāzes" valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis, Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, Igaunijas Nacionālās operas direktors Aivars Mae, Latvijas Radio 3 direktore Gunda Vaivode, mākslas kritiķe un kuratore Helēna Demakova, "Itera Latvija" prezidents Juris Savickis.

"Latvijas Gāze" sadarbība ar LNOB sākta 2005. gadā, kad uzņēmums kļuva par lielāko atbalstītāju operas vēsturē. "Latvijas Gāzes" Gada balvu operai ik gadu saņem ne tikai operas un baleta mākslinieki, bet arī aizskatuves cilvēki - tie, kuru darbs operas ikdienā ir tikpat nozīmīgs.

Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenie patroni ir "Latvijas Gāze" un "Lattelecom".

Tags

Adrians Dāvis Aivars Leimanis Anita Garanča Dace Melbārde Helēna Demakova Jānis Liepiņš Juris Savickis Kārlis Zariņš Latvijas gāze Latvijas Nacionālā opera un balets Latvijas Radio Samsons Izjumovs Zigmars Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form