Pētījums: Kanjem Vestam ir bagātāks vārdu krājums nekā Bobam Dilanam
Foto: AFP/Scanpix

Jaunā pētījumā noskaidrots, ka amerikāņu reperis Kanje Vests savās dziesmās izmanto bagātāku vārdu krājumu nekā dziedātājs Bobs Dilans.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mūzikas izpētes kompānija "Musixmatch" analizēja 99 populārākos izpildītājus, aptverot 25 dažādus mūzikas žanrus. Vērā tika ņemtas katra mūziķa simt sarežģītākās dziesmas.

Izrādījās, ka izpildītājs ar visplašāko vārdu krājumu ir amerikāņu reperis Eminems. Viņa dziesmās tika identificēti 8818 atšķirīgi vārdi.

Nākamās trīs vietas arī ieņem reperi. Otrajā vietā ir "Jay Z" ar 6899 dažādiem vārdiem, trešo vietu ieņem "2Pac" ar 6596 vārdiem, bet Vests palicis ceturtajā ar 5069 vārdiem.

Piektajā vietā ierindots Dilans, kurš simt dziesmās izmantojis 4883 dažādus vārdus. Pārsteidzošā kārtā sestajā vietā ir hiphopa grupa "The Black Eyed Peas", kam seko dziedātāja Selīna Diona.

Popmūziķis Prinss ieguvis 11.vietu, kamēr rokgrupa "Pink Floyd" atrodas 18.vietā. Popzvaigznei Teilorai Sviftai pienākas 40.vieta.

Savukārt leģendārā grupa "The Beatles" ieņem 76.vietu.

"Analīzi nevajadzētu uztvert kā salīdzinājumu, kurš mūziķis ir labāks un kurš sliktāks. Tas ir tikai vēl viens ieskats šo fantastisko mākslinieku daiļradē," uzsvērts "Musixmatch" paziņojumā. "Tas ļauj ielūkoties dažādu dziesmu autoru prātos. Daži spēj aizkustināt sirdi ar dažiem vārdiem, kamēr citi uzglezno sarežģītas ainas ar tūkstošiem vārdu."

Pagājušogad citā pētījumā tika noskaidrots hiphopa izpildītājs ar visbagātāko vārdu krājumu. Tas izrādījās amerikāņu alternatīvā hiphopa izpildītājs "Aesop Rock".

Tags

Black Eyed Peas Bobs Dilans Jay Z Kanje Vests Pink Floyd Selīna Diona The Beatles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form