Pētnieki aicina dalīties ar dienasgrāmatām un rakstītiem dzīvesstāstiem
Foto: Kadrs no video

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve (LFK) 28. novembrī no pulksten 10 līdz 16 organizē Autobiogrāfiju dienu. Ikviens, kura rīcībā ir vai nu paša vai citu rakstītas dienasgrāmatas, dzīvesstāsti vai atmiņas, ir aicināts dalīties ar šīm vērtīgajām liecībām par pagātnes un tagadnes sabiedrību ar Autobiogrāfiju krājuma veidotājiem un pētniekiem.

Autobiogrāfiskos materiālus fonds aicina iesniegt digitalizēšanai uz laiku un arhivēšanai LFK Autobiogrāfiju krājumā, atnesot uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas 5. stāvu – Latviešu folkloras krātuves lasītavu. Par katru iesniegto materiālu ar tā īpašnieku tiks slēgta vienošanās par to, kā iesniegtais materiāls var tikt izmantots un kādi ir tā publicēšanas nosacījumi.

Vairāk informācijas šeit.

LFK Autobiogrāfiju krājumu veido materiāli, ko dažādos laikmetos cilvēki rakstījuši, dokumentējot savu dzīvi un laikmetu, kurā dzīvojuši. Lielākoties tās ir rakstītas dienasgrāmatas, dzīvesstāsti un atmiņas, kā arī dažādi materiāli, kas sniedz papildinošu informāciju – fotogrāfijas, intervijas ar rakstītājiem un radinieku stāsti par viņiem. Autobiogrāfiju krājuma veidošana aizsākta 2018. gada sākumā ar mērķi saglabāt dzīves pierakstīšanas tradīciju Latvijā, dokumentēt to un veicināt šīs tradīcijas turpināšanos.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form