Pie skatītājiem atgriezīsies patriotiskā dejas izrāde 'No zobena saule lēca'
Foto: LETA

Ķīpsalas hallē 19. un 20. novembrī skatītājiem būs iespēja atkārtoti redzēt dejas izrādi "No zobena saule lēca". Kopumā šobrīd ir ieplānotas četras izrādes, portālu "Delfi" informēja BT1 pārstāve Inese Libere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" pirmo reizi tika uzvesta 2010. gada novembrī. Pēc skatītāju milzīgās intereses redzēt izrādi, kā arī pašu dalībnieku izteiktās vēlmes izdzīvot stāstu vēlreiz, uzvedums tika atkārtoti izrādīts 2013. gadā. Ejot laikam, izrāde ir kļuvusi par trīsgades atskaites punktu, kad vienā enerģijas un emociju bagātā piedzīvojumā apvienojas vairāk nekā 1000 dejotāju no visas Latvijas. Kopā tiek izdzīvots mītisks un senatnīgs baltu cilts tradīciju stāsts, iesaistot līdzpārdzīvojumā ikvienu izrādes skatītāju," stāsta izrādes producents Edžus Arums.

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" ir stāsts par seno baltu dzīvi, kuru dalībnieki atspoguļo dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos, radīta kā kultūras vērtība atspoguļojot mūsu senču dzīvesziņu. Izrādes sižetiskā līnija ļauj iepazīt baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības, kāzas. Izrāde ir par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ar laimīgām beigām, taču tas aizskar tādas tēmas kā drosme, izvēle, zaudējums. Tas nav par tiem, kuri karo, bet par tiem, kuri kādu pavada karā, par tiem, kuri dzīvo blakus, par tiem, kuri gaida pārnākam no kara, par tiem, kuri nesagaida un tiem, kuri sagaida.

Uzvedumu veido pieredzējusi radošā komanda: režisors – Uģis Brikmanis, horeogrāfs – Agris Daņiļevičs, mūzika – bungu un dūdu grupa "Auļi", muzikālais vadītājs – Kaspars Bārbals. Uzvedumā piedalīsies vairāk nekā 40 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi – Kristīne Ādmine, Liene Brence, Lauma Bērza, Aiga Sprindža, Sandra Budeviča, Rihards Rudzītis un koris "Gaudeamus". Tērpu autores – Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.

Biļetes no 21. septembra varēs iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā.

Tags

18. novembris Ķīpsala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form