Piešķirtas Jūrmalas 'Gada balvas kultūrā 2020'
Foto: Artis Veigurs

Jau astoņpadsmito reizi Jūrmalā novērtēti spilgtākie gada notikumi pilsētas kultūras dzīvē un godināti "Gada balvas kultūrā 2020" laureāti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informē Jūrmalas pilsētas domes pārstāve Inese Krieviņa, pagājušajā gadā kultūras un izklaides pasākumi Jūrmalā turpināja notikt. Pielāgojoties laikam un ierobežojumiem, skatītājiem piedāvātas kultūras norises digitālā formātā, tiešsaistē un pārraidēs tīmekļvietnēs, publiskajā telpā un brīvā dabā.

Jūrmalas pilsētas nozīmīgākajam apbalvojumam kultūras jomā – "Gada balvai kultūrā 2020" – kopumā izvirzīti 74 notikumi. Skatītāju simpātiju balvai pieteikti 24 dažādi pasākumi. Apbalvojumi kultūrā piešķirti septiņās nominācijās.

Balva "Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā" piešķirta jūrmalniecei, māksliniecei, mākslas pedagoģei un ilggadējai Jūrmalas Vēstures un mākslas biedrības vadītājai Baibai Māzerei.

Māksliniece darbojusies dizaina un lietišķās grafikas jomā, veidojusi interjera projektus, tomēr visvairāk strādā akvareļa tehnikā – gan portreta žanrā, gan ainavā.

Daudzus gadus Baiba Māzere Jūrmalas iedzīvotājiem vadījusi zīmēšanas un gleznošanas kursu "Mūžu dzīvo, mūžu mācies". Saviem audzēkņiem mākslas pedagoģe sniegusi zināšanas un prasmes kompozīcijā, koloristikā un mākslas teorijā un palīdzējusi viņiem pašiem sevī atklāt radošumu un uzdrīkstēšanos savas emocijas paust mākslas darbā.

Ilgus gadus Baiba Māzere ir bijusi Jūrmalas Vēstures un mākslas biedrības valdes priekšsēdētāja. Viņas vadībā realizēti daudzi nozīmīgi kultūras projekti, izdotas grāmatas un mākslas katalogi, tapušas izstādes. Pamanāmākais biedrības projekts, kurā ieguldīts vairāku gadu darbs, ir realizētais vides mākslas objekts "Aspazija kāpās", kas bagātina un rotā Jūrmalu, un ir kļuvis par iecienītu apskates objektu Jūrmalā.

"Gada balva kultūrā 2020" piešķirta biedrības "Kronenbergs un draugi" vadītājai Ilzei Saulītei-Jansonei un radošajai komandai par Alberta Kronenberga grāmatas "Tuntuļu Jurītis" ceturto izdevumu.

Jaunizveidotais "Tuntuļu Jurīša" izdevums atgādina par Alberta Kronenberga saistību ar Jūrmalu un stāstu par mazo zēnu Jurīti no sendienām "pārnes" uz mūsdienu Jūrmalu. Jaunajā izdevumā Kronenberga oriģinālzīmējumi iekļauti Indras Kalvānes radītajās Jūrmalas fotogrāfijās, kurās grāmatas maketa dizaina veidotājs Raimonds Ivanovskis "iedzīvinājis" Kronenberga melnbaltos zīmējumus, darbam piešķirot jaunas krāsas un jaunas sajūtas.

Nominācijā "Par Jūrmalas tēla popularizēšanu", par mākslinieciski augstvērtīgu un funkcionālu vides objektu izveidi, apbalvoti divi laureāti. Tēlniekam Kristapam Gulbim piešķirta balva par vides objektu "Jūrmalas baltā kaija". Balvu par vides objekta "Čiekurs" izveidi saņēmis arhitekts Didzis Jaunzems.

Nominācijā "Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskos konkursos" apbalvota Jūrmalas Mūzikas vidusskolas ceturtās klavierspēles klases audzēkne Sandija Leja, pedagoģe Ieva Prince.

Nominācijā "Par spilgtāko kultūras notikumu Jūrmalas apkaimēs" balva par Japānas kultūras nedēļas rīkošanu piešķirta Jūrmalas Mākslas skolai, direktore Taiga Vaišļa un radošā komanda: Dace Greiziņa, Antons Vaivods, Kristīne Belte, Sandra Bremane un Dace Starka.

Nominācijā "Par kultūras notikumu digitālajā vidē" – divi laureāti. Balvu par muzeja "Aspazijas māja" video stāstu "Iz pagājības" veidošanu saņem "Aspazijas mājas" radošā komanda – Dace Kaukule un Signe Cīrule, savukārt balva par teātra vēstures un pasaku audiovizuālo lasījumu ciklu veidošanu piešķirta Jūrmalas teātra radošajai komandai, projektu vadītājs Mārtiņš Kagainis.

Skatītāju simpātijas un balvu nominācijā "Skatītāju simpātiju balva par spilgtāko kultūras pasākumu Jūrmalā" ieguvis notikums – festivāla "Rīga – Jūrmala" muzikālie vakari Dzintaru pludmalē. Balva piešķirta festivāla "Rīga – Jūrmala" radošajai komandai, festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna.

Tags

Jūrmala
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form