Pirmatskaņojumu Briselē piedzīvos Latvijas Radio kora multimediālais projekts 'Lāčplēsis'
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Radio koris, komponists un kontrabasists Kristaps Pētersons, Beļģijas saksofonu kvintets "BL!NDMAN" un diriģents Sigvards Kļava Briseles leģendārajā Flažē (Flagey) koncertzālē sniegs divus koncertus. 24. aprīlī Briseles publikai piedāvāsim multimediālu projektu "Lāčplēsis", bet 26. aprīlī izskanēs koncerts kopā ar Beļģijas saksofona kvintetu "BL!NDMAN", ar kuru koris uz skatuves Rīgā tikās jau šī gada februārī, portālu "Delfi" informē kora pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā 24. aprīlī ar mūsdienu kora mūzikas, vokālās mākslas un elektroniskās mūzikas izteiksmes līdzekļiem Latvijas Radio koris sniegs vēsturiskā materiāla – Latvijas Kultūras kanonā iekļautās Aleksandra Rustaiķa 1930. gadā veidotās filmas "Lāčplēsis" – emocionālu un aktuālu šodienas interpretāciju. Muzikālais "celiņš" tiks veidots divos paralēlos slāņos: saglabājot filmas mūziku un iekļaujot 20. gadsimta pirmās puses latviešu kora mūzikas izcilākos piemērus, vienlaicīgi izmantojot šodienas starptautisku atzinību ieguvušo vokālo mūziku, respektējot un izceļot filmas dramaturģiju un stilistiku. 

Projektā koris izmantos dažādu komponistu mūzikas fragmentus. Kopā ar kori uzstāsies komponists un kontrabasists Kristaps Pētersons.

Savukārt 26. aprīļa koncertā satiksies divi izcili mūsdienu mūzikas interpreti – saksofonu kvintets "BL!NDMAN" un Latvijas Radio koris. Abi kolektīvi savā ikdienas koncertdzīvē meklē jaunas skaniskas izteiksmības kombinācijas un radošus draugus. Koncertā pirmatskaņojumu piedzīvos Jēkaba Nīmaņa darbs Das Selige Stillschweigen (Svētā klusēšana). Programmā iekļauti arī Dž. Hārvija, O. Di Laso, A. Hillborga, P. Bartolomē un J. S. Baha darbi.

Koncerti ir iekļauti Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmā, apliecinot tās pamatvērtības – laikmetīgumu, unikalitāti un izcilību. Programmu veido apmēram 200 pasākumu visā pasaulē, un tā ir vērienīgākā Latvijas kultūras izcilības prezentācija ārvalstīs kopš neatkarības atjaunošanas. Koncertus rīko Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāts, sadarbojoties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā un Latvijas Radio kori.

Tags

Latvijas prezidentūra ES Latvijas Radio koris Sigvards Kļava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form