Raiņa muzeja 'Tadenava' ekspozīcija saņēmusi starptautisku dizaina balvu
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 10. jūnijā, apbalvošanas ceremonijā Miami, ASV tika pasniegta vides dizaina balva SEGD 2017, kuru starp vairākiem prestižiem ekspozīciju projektiem ieguva arī Latvijas dizaina biroja H2E veidotā ekspozīcija Raiņa muzejam Tadenavā, portālu "Delfi" informē H2E pārstāve Anna Jarāna.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad balvu saņēma arī tādi projekti kā Nacionālā Afroamerikāņu vēstures un kultūras muzeja ekspozīcija Vašingtonā, ASV (dizains Ralph Appelbaum Associates), ekspozīcija "La Cité du Vin" Bordo, Francijā (dizains Casson Mann), ekspozīcija "Closed Worlds" Ņujorkā, ASV (dizains Pentagram).

SEGD konkurss tika izveidots 1987. gadā, lai akcentētu pasaules sasniegumus vides grafikas dizainā. Tā mērķis ir veicināt vizuālās komunikācijas izmantošanu vidē un parādīt tās svarīgo lomu.

Pretstatā mūsdienās izplatītajai satura iegūšanai digitālajos nesējos, H2E veidotā muzeja ekspozīcija apmeklētājiem liek darboties ar rokām un taustāmiem izziņas materiāliem. Ekspozīcija ir veidota kā rotaļa, kas mudina ieraudzīt un saklausīt visu, ko piedzīvojis izcilais latviešu dzejnieks, dramaturgs un politiķis Rainis (1865-1929) savas dzīves pirmajos gados. Šī vieta bija viņa personības veidošanās pamats, tādēļ ekspozīcijas koncepcija ir "bērnības muzejs". H2E veidotā stāsta mērķauditorija ir bērni, un tās saturu viņi izzina ar koka lodīti, kas izved cauri visai ekspozīcijai.

"Apburoša un vienkārši veidota izstāde, kas iemieso bērnības atklājumu garu. Ir patīkams pārsteigums redzēt, ka stāstīšanas nolūkiem autori nav pakļāvušies kārdinājumam izmantot digitālās tehnoloģijas. Rezultāts ir skaista, taustāma, analoga pieredze, kurā var vairāk iedziļināties un iesaistīties," ekspozīciju komentē SEGD 2017 žūrija.

Raiņa bērnības muzejs Tadenava atvērts apmeklētājiem no 2016. gada jūlija.

Pasūtītājs – VAS "Valsts nekustamie īpašumi" un Memoriālo Muzeju apvienība.

Tags

Rainis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form