Renārs Kaupers pēc Covid-19 pārslimošanas: turpināsim sargāt sevi un citus
Foto: DELFI

Jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 skārusi arī populāro mūziķi, grupas "Prāta vētra" vokālistu Renāru Kauperu, kurš to izslimojis "salīdzinoši vieglā formā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd mūziķis jau ir atveseļojies un par to paziņojis savā "Instagram" kontā, aicinot ikvienu sargāt sevi un citus.

"Steigšu visus nomierināt. Jūtos ļoti labi, esmu vesels un ir pagājušas trīs dienas kopš manas karantīnas un izolācijas beigām. Jā, patiešām, arī mani pirms pāris nedēļām noķēra Covid vīruss, kuru izslimoju salīdzinoši vieglā formā (3 dienas bija gripas sajūta - kaulu laušana un neliela temperatūra). Nu jau vairāk nekā 10 dienu jūtos labi un nav ne mazāko slimības simptomu," raksta Kaupers un saka paldies visiem, kas šajās dienās rakstījuši uzmundrinošus vārdus.

Viņš aicina sargāt sevi un citus, kā arī novēl priecīgu un veselīgu Otro adventi.


Jau vēstīts, ka, ņemot vērā straujo Covid-19 infekcijas izplatīšanos un pieaugošo veselības nozares pārslodzes risku, valdība atkārtoti izsludinājusi ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim.

Tās laikā noteikti stingri pulcēšanās un citi ierobežojumi, lai stabilizētu situāciju un novērstu strauju Covid-19 izplatību.

Līdz 11. janvāri, nedrīkst notikt publiski pasākumi klātienē. Ārkārtējās situācijas laikā nedrīkst sniegt pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Stingras prasības ārkārtējās situācijas laikā ir arī sabiedriskās ēdināšanas vietām, kā arī tirdzniecības centriem.

Eiropas Savienība (ES) šogad varētu apstiprināt pirmās vakcīnas pret jauno koronavīrusu. Plānots, ka jau nākamā gada pirmajā ceturksnī vakcīnas būs pieejamas ES dalībvalstīs, tostarp Latvijā.

Šobrīd plānots, ka kopumā valsts apmaksāta vakcīna varētu tikt nodrošināta vairāk nekā 800 000 cilvēku. Ja vakcīnu ražotāji apstiprinās Latvijas pasūtījumu, šis skaits varētu būt lielāks.

Covid-19 vakcīnas tiks apmaksātas no valsts budžeta. Veselības ministrijas stratēģija paredz, ka brīdī, kad tās būs pieejamas, Latvijā vakcinācija notiks pakāpeniski. Vispirms vakcinēs medicīnas darbiniekus, savukārt pēc tam sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, tiem sekos citi cilvēki, kuri ir riska grupās.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Renārs Kaupers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form