Rīgas centrā un apkaimēs notiks ikgadējā 'Baltā nakts'
Foto: DELFI

Sestdien, 5. septembrī, jau no pulksten 15.00 Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem kļūs pieejama šī gada mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" programma. Tajā šogad iekļauti vairāk nekā 30 projekti, nosedzot teju visu pilsētas teritoriju, tādējādi nodrošinot pasākuma apmeklētājiem plašu un ikvienam saistošu laikmetīgās kultūras un mākslas piedāvājumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā uzsver organizatori, gatavošanās process šī gada "Baltajai naktij" bijis izaicinājumu pilns, ņemot vērā īpašos apstākļus, kas ietekmē kultūras pasākumu norises kārtību. Pasākumu organizatoru galvenās rūpes šogad ir nodrošināt prātīgu un drošu kultūras baudīšanu. Tādējādi "Baltās nakts" programmā iekļauti vairāk nekā 30 projektu, tiem koncentrējoties pilsētas centrālajā daļā un Tallinas ielas kvartālā, tomēr kopumā objekti būs pieejami arī vairāku citu Rīgas apkaimju iedzīvotājiem, tostarp Āgenskalnā, Imantā, Ķīpsalā, Sarkandaugavā, Vecrīgā, VEF apkārtnē un citviet.

"Baltā nakts 2020" priecēs apmeklētājus gan ar gadu gaitā iecienītiem vietējiem un starptautiskiem projektiem, gan ar jaunu pašmāju mākslinieku programmu. Apmeklētājus pārsteigs jau iepriekšējos gados iepazītā britu mākslinieka Lūka Džerama (Luke Jerram) gaismas instalācijas, sniedzot iespēju iepazīt arī mākslinieka jaunāko darbu, kurpretim nacionāla mēroga kultūru pārstāvēs gan tradīcijā nostiprinājušies projekti ("Skaņu mežs", "Urban Poetry", "Videogrāfija" u.c.), gan jauni laikmetīgās mākslas notikumi.

Jau pulksten 15.00 apmeklētājiem vienlaicīgi pieejamas kļūs divas izstādes – biedrības "Kim?" organizētā izstāde "Nervozā gara asorti" un Latvijas Laikmetīgās mākslas centra rīkotā festivāla "Survival Kit 11" izstāde "Būt drošībā ir bīstami", kā arī ekskursijas ar biedrības mākslas vēstnešiem. Programmas apjoma ziņā lielākais šī gada projekts būs "Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020". Mākslas objekti tiks atklāti jau pulksten 18.00 un būs viegli pieejami apmeklētājiem, jo tie organiski iekļausies Rīgas pilsētvidē.

Īpaši izceļamas ir arī foruma apmeklētājiem sniegtās īpašās iespējas pašiem pirmajiem baudīt dažus no notikumiem. Sestdien Doma laukumā sanākušie pirmie skatīs Venēcijas arhitektūras biennāles instalāciju "Connections interrupted | Pārtrauktie savienojumi". Savukārt jauniešu kora "Balsis" izpildījumā varēs noklausīties Filipa Glāsa cikla "Songs From Liquid Days" pirmatskaņojumu Latvijā.

Pasākumu organizatori ir īpaši parūpējušies arī par tiem, kuri ierasti apmeklē forumu, bet šogad klātienē neieradīsies. "Baltās nakts" sociālajos tīklos un foruma tīmekļvietnē noritēs tiešsaistes pieslēgšanās objektiem un pasākumu norises vietām, kurās pasākumu organizatori un mākslinieki iepazīstinās ar saviem darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tāpat šogad atšķirīgu, bet īpaši enerģisku veidolu iegūs foruma informācijas centri, kuri 5. septembrī no statiskiem pārvērtīsies par mobiliem – mazi PanCars auto pārvietosies pa Rīgu un vēstīs rīdziniekiem un pilsētas viesiem "Baltās nakts" programmu.

Foruma organizatori aicina sekot līdzi foruma sociālajos tīklos un tīmekļvietnē www.baltanakts.lv izvietotajai informācijai, lai uzzinātu vairāk par foruma programmu un plānotajiem pasākumiem, kā arī sastādītu savu projektu apmeklēšanas programmu.

"Baltā nakts" Rīgā ir daļa no starptautiska projekta "Eiropas Baltās naktis", ko aizsāka piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma, un šobrīd šim tīklam ir pievienojušās pilsētas visā pasaulē. "Baltās nakts" ideja ir padarīt laikmetīgo mākslu pieejamāku iedzīvotājiem, vienu nakti gadā iesaistot interesentus daudzveidīgās mākslas norisēs.

Tags

Baltā nakts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form