Rīgas Fotomēnesis 2014: Imanta Grosa personālizstāde 'Vintages/Gadagājumi'
Foto: Publicitātes foto

No 8. maija līdz 30. jūlijam Vīna Studijā (Elizabetes ielā 10) aplūkojama fotogrāfa Imanta Grosa personālizstāde "Vintages/Gadagājumi". Tā notiek foto mākslas festivāla Rīgas Fotomēnesis 2014 un Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta programmu ietvaros, portālu "Delfi" informē projekta rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Personālizstādē "Vintages/Gadagājumi" fotogrāfs Imants Gross rīkojas kā tauriņu kolekcionārs – kategorizē un kārto laika zīmes – ar insektu adatām vitrīnās piesprauž fotogrāfijas. Tā viņš veido savu pašportretu – ļoti personisku, bet nevilšus arī universālu sava laikmeta un savas paaudzes pašportretu. Tiklab viņa metodi var saistīt arī ar pin-up glamūro modeļu bilžu krāšanas kultūru: portreti, pašportreti, zīmīgas ainavas, klusās dabas, dažnedažādi momentuzņēmumi līdzīgi kā 1950. gadu popzvaigžņu attēli iestiprināti vitrīnās kā izžuvuši kukaiņi.

"Vintages/Gadagājumi" foto kolāžās autors ietvēris stāstu par piecām paaudzēm, kas izkliedētas dažādās pasaules malās. Izstādes ideja radusies, sociālo mediju vietnēs "Instagram", "Pintrest", "Facebook" u.c. vienkopus vērojot dažādu gadagājumu fotogrāfijas. Tad rodas sajūta, ka viss laiks ir mūžīgi klāt (Tomass S. Eliots), ka ir izzudusi atšķirība starp paaudzēm – sevi var atrast kā pagātnes tā nākotnes sejās. Tāda bezlaika sajūta.

Imants Gross (1953) dzimis un uzaudzis Zviedrijā, latviešu ģimenē, kas pēc Otrā pasaules kara nonāca trimdā. Studējis jurisprudenci Stokholmas Universitātē (1975-1981) un Briseles Brīvajā universitātē (1981-1982). Profesionālā karjera saistīta ar starptautiskajām attiecībām un diplomātiju Latvijā, Zviedrijā, citās Eiropas valstīs un Āfrikā. No 1991. līdz 1996. gadam Imants Gross bija Latvijas Republikas vēstnieks Zviedrijas Karalistē un akreditētais vēstnieks Norvēģijas Karalistē. Pēdējos desmit gadus dzīvo Rīgā un vada Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā (kopš 2006).

Fotogrāfijai Imants Gross pievērsies jau agrā jaunībā sava vectēva, fotogrāfa Miķeļa Grosa (1886-1966) radošā mantojuma iedvesmots. 2009. gadā viņš kopā ar Gunāru Janaiti Rīgā sarīkoja vectēvam veltītu retrospektīvu izstādi. Profesionālās iemaņas foto mākslā Imants Gross apguvis un papildinājis apmācības kursos un meistardarbnīcās Latvijā, Zviedrijā, Vācijā un Francijā. Kopš 2010. gada viņš sarīkojis četras personālizstādes, regulāri piedalās grupu izstādēs, kā arī vietējas un starptautiskas nozīmes foto projektu organizēšanā un prezentācijās. Vairāk par Rīgas Fotomēnesis 2014 programmu - www.rigaphotomonth.com.

Tags

Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form