Rīgas Jūgendstila centrs aicina neklātienē iepazīt Latvijas pilsētu modernisma arhitektūru
Foto: Publicitātes foto

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" sadarbībā ar Lietuvas vēstniecību Latvijā un Lietuvas Nacionālās radio un televīzijas padomes televīziju "LRT Plius" piedāvā neklātienes ceļojumu uz piecām Latvijas pilsētām. Kaimiņvalsts arhitektūras vēsturniece Jolita Kančiene raidījumu sērijā "Stop juosta" ("Stop līnija" jeb ieskats, kas aiz tās) sniegs ieskatu par modernisma arhitektūras rašanos un attīstību Liepājā, Jūrmalā, Rīgā, Jelgavā un Daugavpilī, portālu "Delfi" informē Rīgas Jūgendstila centra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Katru dienu no 23. līdz 30. aprīlim muzeja "Facebook" vietnē un mājaslapā tiks piedāvāts viens sižets, kurā no lietuviešu skatupunkta būs iespēja ielūkoties Latvijas un Lietuvas kultūru mijiedarbībā starp diviem pasaules kariem.

Raidījums "Stop juosta" Latvijā filmēts 2019. gada vasarā, tā režisore ir Svetlana Gužauskiene (Svetlana Gužauskienė), producente Jurgita Pridotkaite (Jurgita Pridotkaitė). Raidījuma autori ir uzrunājuši vēsturniekus dr. Vilmu Akmenīti-Ruzgieni (Vilma Akmenytė-Ruzgienė) un dr. Krišu Kapenieku, kuri dalījušies novērojumos un interesantos faktos par Latviju un tās attiecībām ar kaimiņvalstīm. Raidījumi veidoti lietuviešu valodā ar titriem latviešu valodā.

Ar sižetiem par Latvijas pilsētām muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" paplašina šā gada martā muzejā atklātās Kauņas Valsts reģionālā arhīva izstādes "Kauņas modernisma arhitektūra starpkaru periodā" ģeogrāfiju, aicinot apskatīt arī Latvijas pilsētu attīstības tendences laika periodā starp I un II Pasaules karu. 20. gadsimta sākuma Rīgas plaukstošā pilsētvide iedvesmoja gan topošos lietuviešu, gan vietējos arhitektus vērienīgiem projektiem. Lielos plānus pārtrauca Pirmais pasaules karš, pēc kura pasaule bija mainījusies un arī prasības pēc arhitektūras bija kļuvušas citādākas. Dinamiskajā izaugsmes un atjaunošanās laikmetā būvniecībā radās nepieciešamība pēc skaidrām un vienkāršām līnijām, funkcionalitātes un formu skaidrības.

Raidījuma veidotāji sniedz ieskatu ne tikai namu vēsturē, bet runā arī par nozīmīgiem sociālpolitiskiem faktoriem, kas ietekmējuši Latvijas un Lietuvas attīstību starpkaru periodā.

Tags

Rīgas Jūgendstila centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form