Rīgas Jūgendstila centrs piedalīsies starptautiskā jūgendstila festivālā Barselonā
Foto: Publicitātes foto

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" maija izskaņā piedalās starptautiskā jūgendstila izstādē - festivālā "Barcelona Modernista Fair", kas notiek no 27. līdz 29. maijam Barselonā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

To rīko organizācija "Art Nouveau European Route" un Barselonas pilsētas dome. Muzeja speciālisti prezentē Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu un Rīgu kā pievilcīgu tūrisma galamērķi.

Muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" izstādē iekārto atsevišķu stendu, kura noformējumā izmantoti Rīgas jūgendstila arhitektūras un iekštelpu interjeru attēli. Stendā ir iespēja iegūt Rīgas un muzeja publicitātes materiālus, kā arī piedalīties vairākās izglītojošās un interaktīvās programmās, informē muzeja pārstāvji. Jūgendstila dekoru meistarklasē ir iespēja iepazīt Rīgai un jūgendstilam raksturīgus 20. gadsimta sākuma ornamentus un izgatavot dekoru, izmantojot ornamentu spiedogus.

Izglītojošas programmas "Iepazīsim jūgendstila modi!" laikā tiek demonstrēti jūgendstila dāmu tērpi, cepures un aksesuāri. Jūgendstilam raksturīgās tērpu krāsas un modeļus palīdz iepazīt īpaši sagatavoti uzdevumi.

Izstādē iegūtie materiāli, muzeja speciālistu vadībā izgatavotie dekori un fotoattēli apmeklētāju māju interjeros un foto albūmos arī pēc izstādes noslēguma popularizēs Rīgu, jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu un muzeju "Rīgas Jūgendstila centrs", kā arī veicinās vēlmi apmeklēt Rīgu klātienē.

Starptautiskā organizācija "Art Nouveau European Route" ("Ruta Europea del Modernisme") dibināta 2000. gadā Barselonā, tā ir bezpeļņas pašvaldību un nevalstisko institūciju apvienība, kuras mērķis ir jūgendstila mantojuma starptautiska popularizēšana un aizsardzība Eiropā.

Tags

Rīgas Jūgendstila centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form