Rīgas Kino muzejā notiks latviešu animācijas klasiķiem veltīta izstāde
Foto: Kadrs no video

No 30. septembra Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzejā būs skatāma izstāde "Uzminēt brīnumu. Rozes Stiebras un Anša Bērziņa animācijas filmas", kas veltīta latviešu aplikācijas un zīmētās animācijas klasiķiem Rozei Stiebrai un Ansim Bērziņam.

Stiebra un Bērziņš ir autori tādām iemīļotām latviešu animācijas filmām kā "Zaķīšu pirtiņa", "Kabata", ciklam "Fantadroms" un daudzām citām.

Tieši pateicoties Stiebras entuziasmam, Latvijas Televīzijas paspārnē 1969. gadā uzņemta pirmā aplikācijas filma "Lietainā diena", ko kadru pa kadram filmēja Bērziņš. Tā pamazām veidojās vesela animācijas grupa, kurā darbojās pirmās profesionālās animatores Latvijā, tapa pirmais animācijas seriāls "Dillī Dallī", 1983. gadā tika uzņemta pirmā zīmētā animācijas filma "Kabata", vēlāk, jau studijā "Dauka", pirmā pilnmetrāžas zīmētā animācijas filma "Ness un Nesija".

Filma ir daudzu cilvēku kopdarbs, un šajā izstādē ir izcelta Stiebras un Bērziņa sadarbība ar māksliniekiem, kuri gan veidojuši savu karjeru animācijā, gan pievienojušies režisoriem jau kā atzīti mākslinieki, izmēģinot jaunu platformu radošai izpausmei. Izstādē akcentētas sešas no šīm personībām, kas veidojušas neaizmirstamus filmu tēlus, - Dzintra Aulmane, Maija Brence, Laima Eglīte, Helēna Heinrihsone, Juris Petraškevičs un Aivars Rušmanis.

Izstādes laikā interesenti būs aicināti izmēģināt roku zīmētās un aplikācijas animācijas veidošanā. Tāpat varēs iepazīties ar abu autoru un filmu mākslinieku personībām, atmiņā paliekošākajām filmām, kā arī varēs ļauties interesantai spēlei, kas balstīta viņu filmu tēlos.

Source

LETA

Tags

Izstādes Juris Petraškevičs Kino Latvijas Kultūras akadēmija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form