Rīgas Porcelāna muzejs būs Lieldienām veltītas radošās darbnīcas
Foto: Publicitātes foto

No 12. līdz 17. aprīlim, katru dienu no pulksten 11 līdz 18, izņemot pirmdienas Rīgas Porcelāna muzejā norisināsies radošā darbnīca "Lieldienas". Darbnīcu vadīs muzejpedagoģes Rasa Jansone un Astra Kaprāne.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē muzeja pārstāvji, darbnīcas piedāvājumā būs pavasarīgi dekoli, ar kuriem darbnīcas dalībnieki būs aicināti veidot savas kompozīcijas uz dažādiem porcelāna priekšmetiem pēc pašu izvēles – neliela izmēra trauciņi, medaljoni un citi porcelāna objekti. Dekoli būs kobalzilā krāsā, kas ir arī viens no Rīgas Porcelāna muzeja korporatīvajiem toņiem.

Dekols ir "novelkamā bildīte", kuru ir iespējams pielīmēt priekšmeta virsmai un pēc apdedzināšanas dekolā izmantotās keramiskās krāsas iekūst glazūrā, veidojot noturīgu, skaistu rotājumu. Šī tehnika ļauj viegli darboties arī nepieredzējušam meistaram. Piedāvājumā melnbalti dekoru motīvi un krāsainas dekolu lapas, no kurām izgriezt pašam savu unikālo tēlu, kombinēt un veidot kolāžas, mainīt kompozīcijas, ņemt nost vai likt klāt – radīt pašam savu unikālo rotājumu un porcelāna priekšmetu padarītu neatkārtojamu. Dekolētie priekšmeti pēc apdedzināšanas būs saņemami muzejā.

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 26406354 vai uz e-pastu: maija.nikitina@riga.lv, katru dienu no pulksten 11 līdz 18, izņemot pirmdienas un svētdienas. Pakalpojums pieejams individuāliem apmeklētājiem vai personu grupai kopskaitā līdz sešiem cilvēkiem, tajā skaitā personām ar kustību traucējumiem. Dalība – bez maksas.

Darbnīcu atbalsta Rīgas pašvaldība un tā ir daļa no kopējās Lieldienu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām. Svētku programma pilnā apjomā apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Lieldienas Rīgas Porcelāna muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form