Rīgas un Liepājas ielās būs skatāma Latvijas Dizaina gada balvas izstāde
Foto: Publicitātes attēls

Jau no pirmdienas, 13. septembra, Rīgas un Liepājas ielās ir skatāma konkursa "Latvijas Dizaina gada balva 2021" (LDGB) nominantu un uzvarētāju darbu izstāde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē Latvijas Dizaina gada balvas pārstāve Barbara Freiberga, 14. septembrī notiks izstādes atklāšanai veltīts žūrijas un nominantu pasākums, kura laikā notiks arī diskusija ar atskatu uz paveikto un skatu nākotnē.

Konkursa "Latvijas Dizaina gada balva 2021" nominantu un laureātu darbu izstāde tiek rīkota sadarbībā ar vides dizaina kompāniju "Clear Channel Latvia" un būs skatāma Rīgas un Liepājas ielās uz vides reklāmas stendiem veselu nedēļu, no 13. līdz 19. septembrim.

Jau ziņots, ka šī gada 27. aprīlī no konkursam iesniegtajiem 150 darbiem starptautiskā žūrija nominēja 30 finālistus, kuri pretendēja uz balvām piecās kategorijās. Izstādē būs apskatāmi visi nominantu un konkursa uzvarētāju darbi.

14. septembrī pulksten 17 LDGB 2021 žūrijas un nominantu pasākumā salonā "Trentini", kas veltīts izstādes atklāšanai, notiks diskusija par konkursa "Latvijas Dizaina gada balva" attīstību un atskats uz līdz šim noieto ceļu, vēsta Freiberga.


Diskusijā piedalīsies arhitekts Pēteris Bajārs, Kultūras ministrijas Radošo industriju nodaļas eksperte Dzintra Purviņa, Latvijas Dizana gada balvas projekta vadītāja un Latvijas Dizaineru savienības valdes priekšsēdētāja Barbara Freiberga, "Accenture Latvia" vadošā dizainere Anete Žukova un Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja un "Fold" vadītāja Evelīna Ozola. Diskusiju vadīs Toms Grēviņš.

Diskusija būs skatāma arī tiešsaistē – Latvijas Dizaina gada balvas "Facebook" lapā un Kultūras ministrijas "Youtube" kanālā.

Atgādinām, ka LDGB uzvarētāju paziņošana un apbalvošanas ceremonija notika Rīgas pasažieru ostā šā gada 28. maijā.

Latvijas Dizaina gada balva ir nacionāls dizaina nozares konkurss, kas tiek rīkots ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā.

Konkurss ir lielākais gada notikums Latvijas dizainā, kas ir atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, savukārt balva ir augstākais apbalvojums Latvijas dizaina nozarē. Konkursā var piedalīties gan organizācijas gan privātpersonas, kas izmanto dizainu kā inovācijas virzītāju un rada produktu vai pakalpojumu.

Tags

Latvijas Dizaina gada balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form