Šī gada RIXC Mākslas un zinātnes festivāls pievērsīsies 'zaļajam'
Foto: HeHe (FR), Autoru foto no projekta Rotaļtransportlīdzekļu izplūdes gāzes, 2007

No 4. līdz 6. jūlijam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Latvijas Mākslas akadēmijā norisināsies RIXC Mākslas un zinātnes festivāls, kas šogad būs starpdisciplināra platforma diskusijām un mākslas intervencēm, komplicēti pārskatot plaši izplatītos priekšstatus par "zaļo" – vienu no vispretrunīgākajām un daudzšķautņainākajām tēmām mūsdienās, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāvji.

Festivāla ietvaros norisināsies ikgadējā starptautiskā mākslas un zinātnes konference "Open Fields 2019": "Zaļš / Atmaskots – dabiski mākslīgais intelekts", kuras mērķis ir "atmaskot zaļo", "ekosistemātiski" no jauna savienot "posthumānos stāvokļus", atklāt un atšifrēt "dabiski mākslīgo intelektu". RIXC festivāla konference Open Fields ik gadu pulcē vairāk nekā 100 starptautisku dalībnieku – neatkarīgu mākslinieku un akadēmisko pētnieku no 60 universitātēm un 30 pasaules valstīm.

RIXC Mākslas un zinātnes festivāla 2019 galvenais notikums būs starptautiskās laikmetīgās mediju mākslas izstādes "Zaļš / Atmaskots" (Un/Green) atklāšana Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, ko papildinās performances un mākslinieciskas intervences. Izstādē būs skatāmi divdesmit Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbi. Izstādes kuratori ir Jenss Hauzers (Francija/Vācija), Rasa Šmite un Raitis Šmits (RIXC). Izstādes atklāšana notiks 2019. gada 5. jūlijā pulksten 18.00, un tā būs atvērta līdz 22. septembrim.

Šī gada RIXC Mākslas un zinātnes festivāls pievērsīsies 'zaļajam'
Foto: Jans-Peters E.R. Zonntāgs (DE), GAMMAvert, Kitchen Gallery, Ņujorka, 2006. Autora foto

Zaļā krāsa simboliski tiek saistīta ar visu dabisko, tādēļ to bieži izmanto, lai pārmērīgi kompensētu to, ko cilvēce ir zaudējusi. Zaļā ir visantropocentriskākā no visām krāsām, tai piemīt nenoteiktība, ko veido tai vienlaikus piemītošais dabiskums un mākslīgums. Vai mums ir kontrole pār "zaļo"? Neskatoties uz visumā pozitīvajām nozīmēm, arvien biežāk zaļš tiek nekritiski fetišizēts un tehnoloģiski romantizēts, tādēļ valda nepieciešamība pēc sistemātiskas biopolitikas, kas kritiski aplūkotu arvien pieaugošās tehnoloģiskās manipulācijas ar dzīvības sistēmām, ekoloģiju un biosfēru kopumā.

Izstādē piedalās mākslinieki: Jans-Peters E.R. Zonntāgs (Vācija), HeHe (Francija), Agnese Meijere Brandisa (Vācija), Adams V. Brauns (ASV), Rebeka Blesinga (ASV), Karīne Bonnevāla (Francija), Francisko Lopezs (Spānija), Džoana Molla (Spānija), Tāvi Suisalu (Igaunija), Arams Bartholls (Vācija), Quimera Rosa (Francija/Argentīna), Rihards Vītols (Latvija), Voldemārs Johansons (Latvija), Annemarija Māsa (Beļģija) un citi.

Source

DELFI Kultūra

Tags

RIXC
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form