Šogad nenotiks starptautiskā akcija 'Muzeju nakts'
Foto: LETA

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 straujās izplatības dēļ šogad visā Eiropā un arī Latvijā nenotiks starptautiskā akcija "Muzeju nakts", liecina informācija kultūras ministrijas mājaslapā.

Reaģējot uz Latvijā izsludināto ārkārtas stāvokli un pildot žurnālistikas misiju informēt un izglītot lasītāju, visas turpmākās DELFI publikācijas par koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” būs pieejamas bez maksas.

Atgādinām, ka šogad akcija bija plānota 16. maijā.

Akcijas koordinētāji Latvijā – Kultūras ministrija un biedrība "Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja" – pievienojas Eiropas akcijas vadības lēmumam izvairīties no kultūras pasākumu rīkošanas šajā pavasarī, teikts paziņojumā.

Muzeju nakts ir tradicionāls Eiropas mēroga pasākums maijā, kad uz vienu nakti durvis ver lielākā daļa valsts muzeju, rīkojot īpašus pasākumus un aicinot apmeklēt tos bez maksas. Latvija Muzeju nakts akcijā ir iesaistījusies kopš 2005. gada.

Ik gadu akcijā iesaistās arvien lielāks muzeju skaits, tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas.

Muzeju nakts tradīcija sākusies 1999. gadā Francijā ar mērķi iepazīstināt ar muzejiem arī tos iedzīvotājus, kas ikdienā muzejus neapmeklē, lai nākamajā reizē ceļš uz muzeju jau būtu vieglāks un pazīstamāks.

Tags

Koronavīruss Covid-19 Muzeju nakts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form