Valmierieši izsludina pirmo velo-kino festivālu 'Kino Pedālis'
Foto: Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē no 13. līdz 15. maijam Valmierā un apkārtējos novados notiks pirmais velo-kino festivāls "Kino Pedālis". Bagātīgā festivāla programma piedāvās izbaudīt riteņbraukšanu neparastā duetā ar kino, sola rīkotāji. Festivāls vienlaikus norisināsies Valmierā, kā arī Kocēnu un Burtnieku novados.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Programma:

13. maijs – kino nakts

Plkst. 19. – 19.20 Festivāla atklāšana (pie Valmieras Kultūras centra). "Kino Pedālis" atklās kino nakts ar filmām par velo tēmu septiņos neparastos kinoteātros, uz kuriem doties ar divriteni.

Plkst. 19.20 – 01 Festivāla kinoteātri būs – Valmieras Kultūras centrs, kino "Gaisma" un Tautas Harmonijas centrs Valmierā, Kokmuižas alus pagrabs Kocēnos, atpūtas kompleksa "Avoti" BMX Slavas zāle Burtnieku novadā, "Siltumnīca" Beverīnas novadā, kā arī pagaidām vēl viens slepens kinoteātris tuvējā apkārtnē, kurš tiks atklāts festivāla rītā.

Valmierieši izsludina pirmo velo-kino festivālu 'Kino Pedālis'
Foto: Publicitātes foto

Kino nakts seansos būs iespēja skatīt daudz dažādu filmu – "Rīgas kungi" ( 2015, Adriana Roze, Latvija), "Skola Murjāņi" (2015, Ivars Zviedris, Latvija), "Pazust Latgalē" (2015, Gusts Ošmucnieks, Latvija), "Pulksteņmeistars" (2015, Aldis Šenbergs , Latvija), "Randiņš Belevilā" (Les Triplettes de Belleville, 2002, Sylvain Chomet, Francija), "Velosophers" (2013, Jaan Tootsen, Igaunija), "Sister session" (2012, Brett Astrid Vomma, Igaunija), "Your body powered" (2015, Priit Palumaa, Igaunija), kā arī vēl astoņas filmas festivāla konkursa skatē, no kurām viena pēc žūrijas un skatītāju vērtējuma saņems 500 eiro balvu.

14. maijs – velo brauciens, bazārs un vakara burziņš

Plkst. 11 – 12 Otrās dienas atklāšana un pulcēšanās velo braucienam (pie Kultūras centra)

Plkst. 12 – 18 Velo brauciens trīs maršrutos – "Ģimeņu pedālis" (ap 9 km), "Puspedālis" (ap 15 km) vai "Dižpedālis" (ap 35 km). Pirmo reizi Latvijā maršruti būs veicami ar īpaši radītas mobilās aplikācijas palīdzību, kas reizē būs gan gids un maršrutu karte, gan interaktīva spēle, kas izvizinās pa Valmieras un novadu skaistākajam vietām, bet lielākajās pieturvietās dalībniekus gaidīs dažādas aktivitātes un pārsteigumi. Spēlē sakrātos punktus finišā dalībnieki varēs samainīt pret festivāla suvenīriem. Turklāt bez kino arī neiztikt! Maršrutus bagātinās ar kino saistītas pieturvietas, un velo brauciena laikā pirmā festivāla krustēva, režisora Ivara Zviedra, vadībā tiks radīta arī kāda jauna kino performance.

Plkst. 11 – 19 Visas dienas garumā sestdien Valmieras centrā notiks arī velo bazārs, vienkopus pulcinot dažādus velo jomas pārstāvjus. Būs iespēja izmēģināt velo polo kopā ar "Riga Bike Polo", satikt "Latvijas Downhill asociācijas" un "Par BMX" kustības braucējus, ieeļot savu divriteni ar "Prolong" smēriem, iegadāties velo aprīkojumu un dažādus aksesuārus no "Raval", "Veikals Eži", "Velo Sock" un dizaina kreklus no "ZiGaZi". Bērniem būs iespēja piedalīties "Dip Dap" līdzsvara riteņu čempionātā un mīties "Speed up bike" aktivitātēs. Līdzās iekārtotā filmēšanas laukumā ikvienam būs iespēja iemūžināt sevi arī "Dzīvajā bildē" kopā ar uzticamo divriteni.

Valmierieši izsludina pirmo velo-kino festivālu 'Kino Pedālis'
Foto: Publicitātes foto

Plkst. 19 – 22 Pēc velo brauciena finiša un rosīšanās bazārā, sestdienas vakarā Valmieras centru pieskandinās "Kino Pedāļa" finiša burziņš. Lielajā loterijā kādu dalībnieku ar laimīgo lozi iepriecinās jauns divritenis, kā arī loterijā daudz citu vērtīgu balvu.

Par festivāla sajūtu "Kino Pedālis" vakara burziņā rūpēsies Kārlis Kazāks ar "Velomūziku", improvizācijas teātris "Spiediens" un grupa "Satellites LV".

15. maijs – velo brokastis

Plkst. 11 – 15 "Kino Pedālis" aicinās nesteidzīgi ripot uz vēlajām velo brokastīm Valmiermuižā. Klētī, līdzas Valmiermuižas alus darītavai, festivāla dalībniekus sagaidīs īpašs brokastu piedāvājums, bagātīgi klāts galds un veselīgi atspirdzinājumi. Neiztrūks arī kino un kopīga atskatīšanās uz festivāla priekiem "Kino Pedālis" retrospekcijā.

Valmierieši izsludina pirmo velo-kino festivālu 'Kino Pedālis'
Foto: Publicitātes foto

Jāņem vērā:

Dalībnieku ērtākai nokļūšanai uz festivālu kopā ar divriteni, sadarbībā ar AS "Pasažieru vilciens", maršrutā Rīga – Valmiera vairākos vilcienu reisos kursēs papildus vagoni. Dalībnieku priekam arī visas trīs dienas Valmieras uzņēmumos – kafejnīcā "Jauna Saule", restorānos "Parks" un "Rātes Vārti", viesnīcā "Wolmar", kempingā "Avoti" – patīkamas atlaides, uzrādot festivāla aproci.

"Kino Pedālis" Facebook lapā ir iespēja pieteikties "Braucam kopā!" transportam un uzmeklēt "Nakšņo pie manis!" iespējas valmieriešu mājās, kas labprāt izmitinās festivāla dalībniekus no citām pilsētām. Turklāt, lai dalība festivālā visiem nestu prieku, festivāla rīkotāji aicina parūpēties par drošību uz ceļa, kā arī atcerēties uzlādēt bateriju un aktivizēt internetu savā telefonā sestdienas velo brauciena spēlei!

Pasākumu rīko aktīvā tūrisma centrs "Eži" ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un "Valmiermuižas alus" darītavu.

Plašāka informācija šeit.

Tags

Dip Dap Igaunija Ivars Zviedris Kārlis Kazāks Kino Pedālis Randiņš Belevilā Satellites LV Valmiera Valmiermuižas alus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form