Video: Ermoņiku spēlmanis Oskars Patjanko māca, kā nospēlēt 'Zilo lakatiņu'
Foto: Kadrs no video

Rakstniecības un mūzikas muzejs projekta "Dziesmu klades" ietvaros piedāvā ar video pamācību apgūt populāro Eduarda Rozenštrauha dziesmu "Zilais lakatiņš".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Soli pa solim dziesmu nospēlēt māca Latvijas vadošais ermoņiku pētnieks un spēlmanis Oskars Patjanko. "Kā jau visas "Dziesmu klades" dziesmas, arī "Zilais lakatiņš" ir maza daļa no Rakstniecības un mūzikas muzeja topošās pastāvīgās ekspozīcijas "Dziesma"," stāsta muzeja pārstāve Lauma Bērza.

Gatavojoties lielajai atvēršanai pēc muzeja rekonstrukcijas un vēloties veicināt kādreiz tik nozīmīgo mājas muzicēšanas tradīciju, muzejs katru mēnesi piedāvās mācību video, ar kura palīdzību varēs apgūt tautā populāru dziesmu uz kāda instrumenta. Septembrī tas bija "Silavas valsis", ko spēlēt mācīja Elizabete Balčus.

Rakstniecības un mūzikas muzeja jaunās ekspozīcijas "Dziesma" pamatā būs latviešu dziesmas no dažādiem laikmetiem, kas caurvij mūsu dzīvi, ietekmējušas gan valsts, gan indivīdu likteņus, stāsta muzeja pārstāve.

Tags

Mūzika Rakstniecības un mūzikas muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form