VNĪ izsludinās 'TabFab' radošā kvartāla starptautisko metu konkursu
Foto: Publicitātes attēli

Ceturtdien, 23. augustā, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) informēs plašāku sabiedrību par starptautisko metu konkursu par labāko un radošāko arhitektu vīziju "TabFab" radošajam kvartālam Miera ielā 58a, portālu "Delfi" informē VNĪ Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa.

Pasākumā piedalīsies Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, VNĪ valdes locekle un "Tab Fab" metu konkursa žūrijas priekšsēdētāja Kitija Gruškevica, Dānijas Kultūras institūta direktors Simons Drevsens Holmbergs un Latvijas kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela.

Plānots, ka 2022. gadā bijušās Tabakas fabrikas teritorijā jeb "TabFab" radošajā kvartālā darbosies radošo industriju biznesa inkubators un darbnīcas, atradīsies īpaši pielāgotas telpas Latvijas Kultūras akadēmijas, Rīgas Kino muzeja un Latvijas Fotogrāfijas muzeja vajadzībām, kā arī Miera ielas apkaimē tā būs jauna satikšanās vieta kultūras mīļotājiem — ar kafejnīcām, atvērta tipa darbnīcām un veikaliem.

"Ja pirmie radošie kvartāli radās kā brīvdomātāju iniciatīvas un radošas izpausmes, tad mūsdienās radošo kvartālu tapšanu jau rūpīgi plānojam. "TabFab" radošais kvartāls ne tikai sniegs jaunu elpu plašam pilsētas rajonam, bet arī būs ieguldījums Latvijas radošās industrijas izaugsmē kā lokāli, tā starptautiski," pauda VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

Metu konkurss tiek īstenots ar Dānijas Kultūras institūta un Dānijas Karalistes vēstniecības Latvijā finansiālu atbalstu, kas tiek piešķirts kā dāvinājums Latvijas valsts simtgadē. Tā dalībnieki sacenšas gan par labākās ieceres titulu, gan par kopējo balvu fondu 50 000 eiro vērtībā. Balvu fondu nodrošina Dānijas Kultūras institūts un Dānijas Karalistes vēstniecība Latvijā.

Simboliskā konkursa izsludināšana notiks pulksten 13.30 topošajā "TabFab" radošā kvartāla teritorijā. Pasākumā metu konkursa organizatori iepazīstinās ar tā būtiskākajiem noteikumiem un žūrijas redzējumu par to, kas tiek sagaidīts no dalībniekiem.

Metu konkursā iesniegtos darbus vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā ir arhitekti no Latvijas un Dānijas — Jānis Dripe, Agrita Maderniece, Gvido Princis, Aigars Kušķis, Gatis Didrihsons, Stīns Enriko Andersens, Tanja Džordana, kā arī nākamo radošā kvartāla iemītnieku — Latvijas Kultūras akadēmijas — pārstāve Agnese Hermane. Žūrijas darbā piedalīsies arī eksperts un Dānijas Kultūras institūta ģenerālsekretārs Maikls Mecs Merks, žūrijas atbildīgā sekretāre — arhitekte Dace Kalvāne. Žūrijas priekšsēdētāja ir VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica.

VNĪ šobrīd īsteno 32 nozīmīgus attīstības projektus, kuri iekļauti programmā "100 adreses Latvijas simtgadei", aptuveni 135 miljonu eiro apmērā. Uzņēmuma pārziņā ir vairāk nekā 500 ēku īpašumu 1,8 milj. m2 platībā un vairāk nekā 4100 zemes īpašumu vairāk nekā 10 milj. m2 platībā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Finanšu ministrija.

Tags

Tabakas fabrika

Comment Form