Zemē atrastais: no krama ieročiem līdz lidmašīnām
Foto: Publicitātes attēli

Drīzumā līdz šim pastāvējusī visatļautība dažādu teritoriju pārmeklēšanā ar dzelzs detektoriem būs aizliegta. Lai gan daudzas senlietas muzejiem piegādā to nejaušie atradēji, kas tās uzgājuši, rokot aku, remontējot māju vai pārstaigājot nupat uzartu lauku, ne mazumu vērtību atrod tā saucamie "melnie arheologi".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Patlaban tiek izstrādāts likums, kas bez inspekcijas atļaujas vispār aizliegs rādīties arheoloģisko pieminekļu tuvumā ar detektoriem, bet par jebkādiem vērtīgiem atradumiem, neatkarīgi no to atrašanas vietas, būs jāziņo Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai. Tam par galveno iemeslu kalpo pieaugošais senkapu un citu kultūrvēsturisku vietu postījumu skaits.

Portāls "Delfi" piedāvā iepazīties ar interesantiem atradumiem, kurus pēdējo gadu laikā ir atraduši gan nejauši remontstrādnieki, gan "melnie arheologi", gan sistemātiski kultūras pieminekļu apzadzēji.

Ko var atrast Latvijas zemē:

Tags

Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form