Zigmars Liepiņš: Kongresu nams ir nojaucams – tā vietā varētu būvēt koncertzāli
Foto: LETA

"Kongresu nams ir nojaucams līdz ar zemi. Marmora gabalus, kas tur saglabājušies no padomju laikiem, var izpārdot izsolē bagātu cilvēku vasarnīcām un būvēt tur jaunu un modernu zāli. Tur ir infrastruktūra, tur ir autostāvvietas," šādu viedokli "Rīga TV24" raidījumā "Ziņu Top 5"sacīja Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Zigmars Liepiņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Liepiņš arī norādīja, ka ideja būvēt koncertzāli uz AB dambja ir absurda kaut vai no drošības aspekta.

"Es neesmu māņticīgs, bet man nepārtraukti rādās skats, kā evakuācijas gadījumā 1500 cilvēki nāks no turienes ārā un ugunsdzēsēju mašīnas dosies pretējā virzienā, un viņi uz tā šaurā pudeles kakla satiksies. Es negribētu tādu apokalipsi savā dzīvē redzēt," sacīja Liepiņš.

Optimālākais variants koncertzāles izbūvei, pēc Liepiņa domām, ir Andrejosta vai Kongresu nams. Tomēr svarīgākais – vai valstij vispār ir nauda, lai būvētu koncertzāli.

"Svarīgi, vai šīs paaudzes mūziķi, kas vēl pašlaik spēlē simfoniskajā orķestrī, vai viņi sagaidīs savas dzīves laikā šo zāli? Vai tiešām Rīgā 25, 30 gadu laikā nevarējām uzbūvēt koncertzāli? Vai tiešām šajā valstī nav pienācis laiks šo zāli uzbūvēt?" retoriski jautā Zigmārs Liepiņš.

Jau ziņots iepriekš, ka Zigmars Liepiņš ir viens no tiem mūziķiem, kuri parakstījuši oficiālo vēstuli, kurā aicina Kultūras ministriju un valdību neizvēlēties AB dambi kā potenciālo nacionālās akustiskās koncertzāles atrašanās vietu, kā arī samazināt tās būvniecības budžetu.

Tags

Nacionālā koncertzāle Zigmars Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form