Dziesmu svētku rīkotāji iesaka uz noslēguma koncertu ierasties laikus un ģērbties silti
Foto: Aivars Liepiņš, no LNKC arhīva

8. jūlijā ar koncertu "Zvaigžņu ceļā" un Sadziedāšanās nakti noslēgsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Lai izvairītos no garām rindām, kādas veidojās uz koncerta ģenerālmēģinājumu 7. jūlijā, svētku rīkotāji aicina koncerta apmeklētājus nākt ļoti savlaicīgi, portālu "Delfi" informē svētku rīkotāju – Latvijas Nacionālā kultūras centra – pārstāve Inga Vasiļejva.

"Vakardienas ģenerālmēģinājuma pieredze liecina, ka apmeklētāji samērā maz izmanto iespēju nākt uz Mežaparka Lielo estrādi savlaicīgi. Tāpēc mūsu rekomendācija visiem, kuri šodien apmeklēs koncertu, ierasties Mežaparkā jau līdz pulksten 19.00, lai savlaicīgi ienāktu teritorijā un ieņemtu savas sēdvietas. Arī mēs no savas puses esam veikuši operatīvas izmaiņas, lai skatītāju ienākšana teritorija noritētu raitāk," akcentē svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča. Noslēguma koncerta dalībniekiem ieeja Lielās estrādes teritorijā ir no pulksten 16.00.

Organizatori aicinām uz koncertu doties ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu, personisko autotransportu novietojot citur pilsētā. Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona tuvumā skatītāju personīgajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs. Atbilstoši pasažieru plūsmai tiks organizēti papildu reisi 11. tramvaja maršrutā. 3. trolejbusa maršruts no pulksten 16.00 tiek pagarināts līdz Mežaparkam un kursēs kā 3a. trolejbusa maršruts "Centrāltirgus – Sarkandaugava – Mežaparks". Reisi tiks organizēti atbilstoši pasažieru plūsmai. Tāpat, atbilstoši pasažieru plūsmai, pirms un pēc noslēguma koncerta tiks nodrošināti papildu reisi 9. un 48. autobusa maršrutā.

Koncerta norises vietā nedrīkst ienest lietussargus, šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus, alkoholiskos dzērienus un narkotiskās vielas, dzīvniekus (par servisa suņiem aicinām savlaicīgi informēt Rīkotājus info@dziesmusvetki.lv vai +371 67228985), liela izmēra somas (mantu apskate var aizņemt ilgu laiku, veidojot rindas), skeitborda dēļus un citus aktīvā sporta piederumus, foto, video aparatūras statīvus un pašbildēšanas statīvus/selfijstikus, pārtikas produktus un visa veida dzērienus (izņēmums ir zīdaiņu un bērnu līdz četru gadu vecumam pārtika un dzērieni).

Tā kā vakarā gaisa temperatūra jūtami pazeminās un koncerts beidzas pusnaktī, apmeklētāji aicināti saģērbties attiecīgi laika apstākļiem un paņemt līdzi siltākas jakas un pledus.

Jau ziņots, ka Dziesmu svētku noslēguma koncertā "Zvaigžņu ceļā" skanēs latviešu komponistu kora dziesmas un instrumentālie skaņdarbi. Koncertā piedalīsies 16 500 jaukto, sieviešu, vīru un senioru koru dziedātāji, 1200 dejotāji un 1500 pūtēju orķestru mūziķi, solisti.

Koncerta virsdiriģenti – Kaspars Ādamsons, Aira Birziņa, Gints Ceplenieks, Ivars Cinkuss, Agita Ikauniece-Rimšēviča, Mārtiņš Klišāns, Sigvards Kļava, Māra Marnauza, Andrejs Mūrnieks, Māris Sirmais, Ints Teterovskis, Ilze Valce, Romāns Vanags, Goda virsdiriģenti - Terēzija Broka, Jānis Erenštreits, Andrejs Jansons, Juris Kļaviņš, Jēkabs Ozoliņš, Arvīds Platpers, Edgars Račevskis, Jānis Zirnis.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šoreiz notiek Latvijas valsts simtgades zīmē, Rīgu pieskandina no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam.

Tags

Dziesmu svētki 2018

Comment Form