Foto: Deju lieluzveduma 'Māras zemes' krāšņums Daugavas stadionā
Foto: Ilmārs Znotiņš, LNKC arhīva foto

Pacilātā gaisotnē 6. jūlija vakarā Daugavas stadionā izskanējis pirmais no diviem XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju koncertiem "Māras zeme", kas Latvijas simtgadē veidots kā lieluzvedums par valsts vēsturi kopš baltu cilšu apmešanās Daugavas krastos līdz pat valsts dibināšanai un simtgadei. Otrs deju lielkoncerts izskanēs 7. jūlija vakarā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka uzvedumā piedalās vairāk nekā nekā 18 000 dažādu paaudžu dejotāju no visas Latvijas, kā arī ārvalstu latviešu kolektīvi. Uzvedumā skan grupu "Iļgi", "Auļi", kā arī Jura Kulakova mūzika Kristapa Krievkalna aranžējumā un latviešu tautas mūzika Jura Vaivoda aranžējumā.

Virsvadītāji: Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, debitantes – Dagmāra Bārbale, Selga Apse (Kanāda).

Goda virsvadītāji: Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Skaidrīte Darius (Austrālija), Elga Drulle, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva un Uldis Šteins.

Mākslinieciskie vadītāji – Jānis Ērglis, Jānis Purviņš. Režisors – Elmārs Seņkovs, scenogrāfs – Reinis Suhanovs.

Tags

Dziesmu svētki 2018 Grupa Auļi Iļģi Juris Kulakovs Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form