Noskaties! Kā top Latvijā lielākais virtuālais koris
Foto: LETA

Ar koru karu finālu un svētku gājienu nedēļas nogalē, 30. jūnijā un 1. jūlijā tiks atklāti XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Viens no šā gada īpašajiem jaunumiem būs virtuālais koris, kad Sadziedāšanās naktī uz vietas esošajiem dziedātājiem Mežaparka lielajā estrādē pievienosies vēl vairāki simti dalībnieku – virtuālais koris.

Šobrīd notiek sagatavošanās darbi, lai ikvienam balss spēles "DzieDot" lietotājam, neatkarīgi no vecuma, dzīvesvietas un balss tembra, virtuālā kora sastāvā būtu iespēja pievienoties lielajam Dziesmu svētku kopkorim. Mākslinieces Katrīnas Neiburgas vadībā tiek izstrādāts virtuālā kora uznāciens – iesūtītie video tiks projicēti uz pieciem lielizmēra ekrāniem, lai Sadziedāšanās naktī dziesmas "Tumša nakte, zaļa zāle" atskaņošanas laikā dziedātājiem estrādē uz ekrāniem ierakstā pievienotos simtiem latviski dziedošo no visas pasaules.

Lai vēl šogad nokļūtu uz Dziesmu svētku lielās skatuves un piedalītos Latvijā pirmā virtuālā kora tapšanā, ikviens aicināts līdz 29. jūnijam pievienot savu tautasdziesmas "Tumša nakte, zaļa zāle" dziedājumu, izmantojot balss spēli "DzieDot". Lai to izdarītu, savā viedtālrunī nepieciešams lejupielādēt balss spēli un, kad dziesma apgūta, jānofilmē sevi kā parādīts spēles paraugā. Dziesmas beigās parādīsies iespēja video materiālu nosūtīt iekļaušanai virtuālā kora sastāvā. Jāatceras, ka katrā video fragmentā jābūt redzamam tikai vienam dziedātājam.

Par godu XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem izstrādāta viedtālruņu lietotne jeb balss spēle "DzieDot". Tā jebkuram spēlētājam palīdz attīstīt dziedātprasmi un pārliecību par sevi kā dziedātāju, mācoties latviešu tautasdziesmas. Prasmēm nostiprinoties, var ne tikai apgūt mīlētākās latviešu tautasdziesmas, bet nokļūt pat uz lielās Mežaparka estrādes Latvijā lielākā virtuālā kora sastāvā.

Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām viedtālruņos atrodama spēles mājaslapā.

Tags

Dziesmu svētki 2018

Comment Form