101 gada vecumā mūžībā devusies diplomāte Aina Nagobads-Ābols
Foto: LETA

Mūžībā devusies Latvijas diplomāte Aina Nagobads Ābols, portālu "Delfi" informēja Ārlietu ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nagobads-Ābols šovasar nosvinējusi savu 101. dzimšanas dienu.

Godinot bijušās vēstnieces piemiņu un lielo ieguldījumu atjaunotās Latvijas valsts un ārlietu dienesta izaugsmē un nostiprināšanā, Ārlietu ministrijā tiks atvērta līdzjūtību grāmata 4. oktobrī no pulksten 14.00 līdz 16.00 un 5. oktobrī no pulksten 10.00 līdz 14.00.

Aina Nagobads–Ābols dzimusi 1920. gada 9. jūnijā Rīgā pedagoga un neatkarības cīnītāja Ernesta Nagobada ģimenē. Pēc II ģimnāzijas beigšanas 1939. gadā Nagobads–Ābols studēja medicīnu Latvijas Universitātē.

1944. gada rudenī kopā ar Universitātes slimnīcas personālu tika evakuēta uz Vāciju. 1949. gadā Nagobads–Ābols beidza Tībingenas Universitātes Medicīnas fakultāti un apprecējās ar Guntaru Ābolu (1921–2016).

Kopā ar ģimeni dzīvoja Marokā (1951–1954), pēc tam Parīzē un tās piepilsētā Levezinē (Le Vésinet).

1990. gada martā Latvijas Republikas diplomātiskā un konsulārā dienesta vadītājs Anatols Dinbergs iecēla Ainu Nagobads–Ābols par goda konsuli Francijā, savukārt gadu vēlāk viņa kļuva par vēstnieci Francijā, Spānijā un Portugālē un no 1992. gada līdz 2000. gadam bija Latvijas pastāvīgā pārstāve UNESCO.

1997. gadā Nagobads–Ābols beidza pildīt vēstnieces amata pienākumus un 2000. gada janvārī saņēma pārstāvniecības UNESCO padomnieces goda statusu.

Nagobads-Ābols ir apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru, Francijas Goda Leģiona ordeņa III šķiru un Portugāles Lielā Nopelnu krusta I šķiru.

2019. gadā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, iedibinot jaunu tradīciju pasniegt balvu par mūža ieguldījumu Latvijas ārpolitikā, pirmo apbalvojumu piešķīra Nagobads–Ābols.

Tags

Francija Portugāle UNESCO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form