Mūžībā aizgājis kinooperators un producents Alvis Mengots
Foto: Shutterstock

Šā gada 15. maijā mūžībā devies kinooperators un producents Alvis Mengots (1946 – 2020), portālu "Delfi" Latvijas Kinematogrāfistu savienības vadītāja Ieva Romanova.

Kolēģi viņu piemin kā radošu, enerģisku un pārliecinošu profesionāli, kaismīgu ideju ģeneratoru un atbalstu jaunajiem kolēģiem.

Alvis Mengots Rīgas kinostudijā uzsāka strādāt 1965. gadā un tur izgājis ceļu no strādnieka, tad gaismotāja līdz operatoram inscenētājam. Bijis operatora asistents vairāk nekā 40 mākslas filmās, gūstot pieredzi no tādiem meistariem kā Mārtiņš Kleins ("Vella kalpi vella dzirnavās", "Pūt, vējiņi!" u.c.) un Dāvis Sīmanis ("Robina Huda bultas", "Puika", "Aveņu vīns", "Tereona galva", "Vilkatis Toms" u.c.). 1987. gadā pabeidzis studijas Valsts Vissavienības Kinematogrāfijas institūtā (VGIK) Maskavā un ieguvis kinooperatora diplomu.

Ciešākā radošā sadarbība izveidojusies ar režisoru Vari Braslu, Mengots bijis operators viņa filmām "Aija" (1987), "Par mīlestību pašreiz nerunāsim", (1988, filmai balva "Lielais Kristaps"), "Mērnieku laiki" (1991).

Alvis Mengots 2000. gadā apbalvots ar "Lielā Kristapa" balvu par operatora darbu Jāņa Streiča filmā "Vecās pagastmājas mistērijas". Strādājis arī dokumentālajā kino un televīzijās. Bijis valdes loceklis vairākās producējošās studijās,

2006.gadā dibinājis filmu studiju "Art Novo", bijis tās valdes priekšsēdētājs un galvenais producents. Nozīmīga ir viņa darbība studentu filmās konsultanta statusā.

Izvadīšana piektdien, 22. maijā, pulksten 13.00 Jaunciema kapos.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form