Mūžībā devies aktieris Pēteris Liepiņš
Foto: F64

Otrdien, 10. maijā, mūžībā devies ilggadējais Dailes teātra aktieris Pēteris Liepiņš. (1943-2022)

close-ad
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled

Par aktiera došanos aizsaulē ziņots Dailes teātra "Facebook" kontā. "Dziļās sērās ziņojam, ka pēc ilgas slimības šodien mūžības ceļos devies mūsu Pēteris Liepiņš. Esam zaudējuši sirsnīgu, atsaucīgu, ar lielisku humora izjūtu apveltītu kolēģi, kurš mīlēja teātri un kuru mīlēja teātrī. Esam zaudējuši izcilu aktieri, kura mums ļoti ļoti pietrūks," raksta kolēģi.

Pēteris Liepiņš dzimis 1943. gada 28. maijā Ērgļos. Latvijas Konservatorijas Teātra fakultāti kā Dailes teātra 4. studijas audzēknis viņš absolvēja 1971. gadā. Jau studiju laikā aktieris sāka spēlēt Dailes teātrī, kur strādāja līdz pat 2020. gadam, kad veselības problēmu dēļ vairs izrādēs nevarēja piedalīties.

"Aktieris, kuram, šķiet, iespējams viss – viņš ir nepārspējams gan komiskajās, gan dramatiskajās lomās. Viņš var tēlot cilvēkus un dzīvniekus, lietas un parādības. Mazais Jērādiņa, sapņotājs Dauka, Indrānu tēvs, smējējs Jefiņš, naivais Izašars, godavīrs Rudums, baisais Hitlers, gudrais Šerloks Holmss," tā par aktiera zināmākajām lomām viņam veltītā grāmatā "Lidojošā zirga mugurā" ("Zvaigzne ABC", 2017) raksta teātra zinātniece Irēna Lagzdiņa.

Pēteris Liepiņš filmējies arī kino. Viņš redzams tādās filmās, kā "Pūt, vējiņi" (1973), "Aveņu vīns" (1984), "Another Mother" (1996), "Rūgtais vīns" (2007) "Golfa straume zem ledus kalna" (2012) "Džimlai Rūdi Rallallā" (2014) Viens no spilgtākajiem viņa pēdējo gadu ekrāna tēliem redzams Dāvja Sīmaņa 2016. gada filmā "Pelnu sanatorija".

Kopš 1973. gadā Pēteris Liepiņš bija Latvijas Teātra darbinieku savienības biedrs. 2002. gadā ticis apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Pētera Liepiņa vecākais brālis arī bija skatuves mākslinieks – aktieris Edgars Liepiņš (1928-1995).

Ads disabled
Ads disabled

Tags

Pēteris Liepiņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Ads disabled

Comment Form