Mūžībā devies kinozinātnieks un LU docents Viktors Freibergs
Foto: DELFI

Trešdien, 13. jūlijā, mūžībā devies 1955. gadā dzimušais kinozinātnieks, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes docents Viktors Freibergs, vēsta Latvijas Televīzija.

close-ad
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled

Kino pētnieks, tulkotājs un LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) pasniedzējs Freibergs pazīstams kā īpaši erudīts kino mākslas pārzinātājs, kurš strādājis Nacionālās filmu balvas "Lielais Kristaps" žūrijā, veidojis filmu programmas un ciklus, publicējis rakstus par kino dažādos Latvijas medijos, kā arī tulkojis daudzas filmas. Freibergs arī izdevis divas grāmatas – "Kinomāna slimības vēsture" un "Viktora otrā grāmata", vēsta "lsm.lv".

LU SZF interneta mājaslapā Freibergs nodēvēts par vadošo semiotikas un kino zinātnes speciālistu Latvijā, raksta aģentūra LETA.

Norādīts arī, ka viņš bijis dažādu prestižu žūrijas komisiju loceklis un Dzintara Soduma balvas literatūrā ieguvējs par 2019. gadā izdoto grāmatu "Kinomāna slimības vēsture", kas vairākas nedēļas bija vispārdotākā grāmata Latvijā.

Informācija par atvadīšanos no Freiberga gaidāma tuvākajā laikā.

Ads disabled
Ads disabled

Tags

Viktors Freibergs Kino Latvijas Televīzija Latvijas Universitāte Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Ads disabled
Lasi vēl
 

Comment Form